Saç Ekimi İşlemi Kaç Kere Yapılabilir?

Genelde erkeklere uygulanan saç ekimi işlemi, lokal anesteziyle yapılan acısız bir işlemdir. Özellikle erkeklerde, genetik faktöründen dolayı belli bir yaştan itibaren dökülmeler başlar ve 40’lı yaşlardan itibaren saç dökülme hızı azalır.

saç

saç

 

Saç ekimi yaptıracak olan kişinin, saçlarının seyrek ve sık olduğu bölgeler, yaşı ve ense köklerindeki saçların yoğunluğu  tespit edilir ve bu aşamadan sonra tedavi süreci başlar. Tedavi sürecinin başlaması için, kişinin saç dökülmesinin %50’nin altına düşmesi gerekir.

 

Saç Ekimi İşleminin Tekrarlanması

 

Erkeklerin çoğu, hayatları boyunca saç dökülme sorunuyla karşı karşıya kalabilirler. Yalnız, 40’lı yaşlarından itibaren saç dökülme oranları eskiye kıyasla azalır. Bu durumda 40’lı yaşlardan önce saç ekimi yapılırsa, daha sonra ikinci belki üçüncü seanslar da gerekebilir.

 

Saç ekim işleminde saçsız bölgeden saçlı bölgeye aktarma yapıldığı için, eğer saçlı bölge yeterli yoğunlukta değilse, seansları arttırmak gerekebilir. Bazı durumlarda da, saç ekiminin tekrarlanması durumu ortaya çıkabilir.

saç ektirmek

saç ektirmek

Bunun sebepleri ise, hastanın işlem sonucundan memnun olmaması, saç köklerinin iyi yerleştirilememesi ve saç dökülmesinin devam etmesi gibi durumlarda saç ekim işlemini tekrarlamak gerekebilir.

 

Bu tarz tekrarlanma durumlarında verici olan saç bölgesinde, yeterli miktarda saç kökünün bulunması gerekir. Eğer, kişide yeterli sayıda sağlıklı kıl kökü bulunursa, saç ekimi işleminin bir kaç kere tekrarlanmasında bir mahsur yoktur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir