Renk Blokaj Trendi

Gökkuşağının parlak renkleri anında göz alıcı ve aynı zamanda zor bir trendinde teması olarak zor beğenilere hitap ediyor.Renk blokaj nasıl yapılır? Renkli bir giyim eşyasını doğru seçmek, parlak ve cesur renkleri bir araya getirmek, bir renk cümbüşü gibi görünmeden nasıl mümkün olabilir?

Renkleri Doğru Kullanmak için İpuçları

İlk bakışta, renkleri uyumlu kullanmak kolay görünmüyor ve birçok kadın çoğu zaman herhangi bir moda hatası yapmamak için renk blokaj trendinden kaçıyor. Bununla birlikte, hepimiz modanın cesaret, yaratıcılık ve yenilikleri sevdiğini biliyoruz. Öyleyse renkli blokaj ipuçlarını öğrenip muhteşem ve parlak olmasına izin verelim.

renkli blokaj elbise

renkli blokaj elbise

Renk engellemenin temel kuralı keskin kontrastlardan kaçınmaktır. Renk çifti aynı düşüncede kalmalıdır. Örneğin, pembe ve portakal birlikte çok şaşırtıcı görünüyor, aynı pembe açık yeşil ile eşleştiğinde ise dayanılmaz. Renkler, birinden diğerine organik bir geçiş temelinde spektrumda bulunur. Belli bir rengin her iki yanında bulunan bu renkler, ahenkli bir renk blokajı oluşturmak için en iyisi olacaktır.

Diğer bir ifade ile kırmızı turuncu veya mor (veya pembe) ile en maceracı, sarı, açık yeşil veya hardalla iddialı, turkuaz ise mavi veya yeşil ile cesur görünür. İlk önce kırmızı, sarı ve mavi olan temel renkler gelir ve yalnızca ikincil olanlar, yani türevleri olan yeşil, mor ve turuncu, sonraki kombinasyondan oluşturulmuş üçüncül renkler ile tamamlanır.

renkli giyinmek

renkli giyinmek

Renk blokaj trendine uymak için renk spektrumunun tüm yönlerini incelemek özellikle önemlidir. Her zaman çok nötr renkler, siyahlar ve beyazlar giymeyi sevdiyseniz, olası tüm gökkuşağı tonlarında giyinmeye çalışmayın. Bunun yerine, tamamlayıcı renk tonlarını seçin, örneğin koyu mavi renkte mavi, kırmızı renkte pembe, mor renkte lila gibi kombinler tercih edebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir