Peynir İle Doğru Beslenme

Aslında beslenme hakkında ne çok doğru sandığımız yanlışları biliyoruz değil mi? Her kulaktan dolma bilgi ile diyetimizi planlamaya çalışıyor ve sonuç hem kilo verememe hem de sağlıksız beslenmeye yol açıyor. Aslında ufak bilgiler ile çok daha düzenli bir beslenme yaşayabiliriz.

peynir

peynir

Süt Ve Süt Ürünleri

Eğer ciddi bir alerjiniz yoksa süt ürünleri sizlere mucizevi gibi gelecektir. Özellikle peynir, yoğurt ve kefir gibi ürünler probiyotik olarak vücutta birçok yarar sağlıyor. Ağız içinde olan mikropları öldürüyor ve aitleri dengeliyor. Bunların yanı sıra dişlerde de çürükleri engelliyor.

Yemek Sonrası Peynir Tüketimi

Özellikle doktorlar her yemediğiniz yiyecekten sonra ağzınıza bir parça peynir atmanızı öneriyor. Bu hem ağzınızda ki ve midenizde ki asit durumunu dengeleyecek hem de sindirim sisteminize yardımcı oluyor olacak. Dolayısı ile özellikle de diyet döneminde bunu es geçmeden yapmanızın faydalarını görebilirsiniz.

peynir ile beslenme

peynir ile beslenme

Gece Uyurken Yoğurt

Gece yatmadan önce birkaç kaşık yoğurt yemekte yine önerilenlerin arasında. Bazıları içine pul biber katarak metabolizmayı daha da hareketlendirdiğini söylüyor ama acı yemiyorsanız maalesef yapacak bir şey yok, sadece yoğurt tüketebilirsiniz. Kısaca yoğurt ve peynir hayatımızın vazgeçilmezi olmalı. Kefir ise yine mutlaka tüketilmesi gerekilenlerden biri olmalıdır. Özellikle hazır olmayıp kendi evlerinizde süt ürünleri yapmanız çok daha sağlıklı olacak ve içiniz daha rahat tüketmeye fayda sağlıyor olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir