Paslanmaz Çekme Boru

İnşaat sektöründe, en çok tercih edilen ürünler arasında gelen, çekme boruların kalitesi de oldukça önemli bir ayrıntı olarak görülüyor. Almadan önce dikkat edilecek özellikleri ise öncelikle dikişli ve dikişsiz çekme borular olmak üzere iki kategoriye ayrılıyor.

Tercihe göre dikişli çekme boru modelini tercih etmek isteyenler için özellikleri şu şekilde sıralanıyor; öncelikle alınacak çekme borular, kişinin isteği ve döşemenin gerçekleştirileceği yapıya göre ebat seçenekleriyle belirleniyor. Coil (rulo) olarak bulunan malzemeler, istek aşamasında istenilen şekil ve ebatta hazırlanıyor. Yassı sac ise yarım ay olarak şekillendirilerek sonraki aşamasında çember şekli oluşturuluyor. En son olarak da kaynak makinesi yardımı ile dikiş olarak adlandırılan kaynak yapılarak ürün hazır hale getiriliyor.

Basıncın yüksek olacağı yapılarda ise dikişsiz paslanmaz çekme boru tercih ediliyor. Dikişsiz çekme boru ise, yüksek basınca dayanıklı kaynak işleminin yapılmadığı ve ek yapılmamış soğuk çekme usulü ile yapılmış borular olarak tercih ediliyor.

paslanmaz çekme boru

Çekme Boru Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Paslanmaz çekme boru, önemli bir sanayi ürünü olarak, bütün yapılarda kullanılması gereken malzemeler arasında yerini alıyor. İnşaat sektöründe, her yapı için kullanılması gereken çekme boru alırken, en çok dikkat edilmesi gereken özellikler de şu şekilde sıralanıyor;

  • Dikişli, dikişsiz çekme boru ayrımı, vereceği hizmete göre oldukça önemli tutulan bir detay olarak biliniyor.
  • Çekme borunun, basınca dayanabilen ek almamış olması,
  • Paslanmaması için çelik üretim olması,
  • Kalite standardına uygun olarak üretilmiş, sertifikalı ürün olması,
  • Döşenecek yapıya uygun ebatlarda olması da gereken çekme boruların uzunluk, sağlamlık ve basınç düzeyi için kalın olması da en çok dikkat edilen noktalar arasında geliyor.

Çekme Borular Kaç Çeşitten Oluşuyor?

Çekme boru alırken dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise, boruların istenilen işin kategorisine uygun olarak seçilmesidir. Dış etkenlerden zarar görmemesi ve ezilme, oksitlenme yapmayan ve pas oluşturmayan çelik yüzeyler tercih sebebi olarak görülmeye devam ediyor.

Güvenilir ürünlerin olduğu kalite standardına uygun ürünler tercih etmek için en iyi hizmeti veren https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-cekme-boru adresinden hizmet alabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir