Parlak Bir Cilt için Neler Yapılmalı?

Daha parlak ve sağlıklı bir cilt istiyorsanız öncelikle bulunduğunuz ortamlara dikkat etmelisiniz. Tüm gün havasız kalan ortamlarda çalışmak zorundaysanız içeriye temiz havanın gelmesini sağlamaya çalışmalısınız.

Mola verdiğiniz zaman içeride masanızın başında oturmak yerine dışarıya çıkarak temiz hava alabilirsiniz. Spor yapmamak, cilt bakımını ihmal etmek ve makyaj temizlemeden uyumak gibi durumlar da cildinizin matlaşmasına yol açabilir.

parlak ciltler

parlak ciltler

Makyaj fırçalarınızı düzenli aralıklar ile değiştirmezseniz cildinizde matlığa ve kuruluğa yol açabilirsiniz. Fırçalar kısa süre içerisinde bakteri üretmeye müsait olan araçlar olduklarından dolayı bu ürünleri sık sık değiştirmelisiniz.

Beslenme Düzeninizi Değiştirin

Cildin daha parlak gözükebilmesi için beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat etmelisiniz. Haşlanmış ya da fırında pişirdiğiniz yemekleri bol bol tüketirseniz cildinizi daha canlı ve parlak tutabilirsiniz. Ayrıca meyve ve sebze tüketerek cildinizi sağlıklı tutabileceğiniz gibi pek çok farklı vitamini de vücudunuza almış olursunuz.

cilt bakımı

cilt bakımı

Geceleri uyumadan önce uygulayabileceğiniz parlatıcı maskeler de işe yarayabilmektedir. Eğer geceleri maske hazırlamak istemiyorsanız, uyumadan önce cildinizi maden suyu ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir