Özel Cilt Maskeleri

Cildimiz son derece önemli ve sağlıklı bir cilt için yapmamız gereken şeylerin başında elbette cilt temizliği geliyor.

Bunun yanında sağlıklı beslenme, düzenli uyku, sigara ve alkolden uzak durma gibi faktörleri de atlamamak gerekiyor.

Cilt temizliği denilince akla sadece cildin sabah ve akşam bol su ile yıkanmaması gelmemeli. Dermokozmetik bir cilt temizleyici, tonik ve nemlendiricinin de kullanılması gerekiyor.

maske

maske

Ama yine de ne kadar bunları yaparsak yapalım, cildin yaşlanmasına engel olmak kimi zaman mümkün olmuyor.

Ama yine de öyle maskeler var ki cildin genç dolgun görünmesine olanak veriyor. Biz de bu yazıda çok özel 3 maskeden ilerleyen yaşlar için önerme yapacağız.

3 Özel Yaşlanma Karşıtı Maske

Cilt sıkılaştırma ve nemlendirme maskesi:  Bunun için son derece basit ve kolay bir maske önerimiz var. Bunun için yarım domates, bir küçük salatalık.  Salatalık soyulup, domatesin kabuklarını soyulduktan sonra ikisini blendera koyarak blenderdan geçirilir.  İyice bir kıvama geldikten sonra yüze sürülerek, 20 dakika bekletilir.

maske

maske

Cildi dolgunlaştıran ve botoks etkisi yaratan maske: Burada da formül oldukça basit, bir adet muz ile bir küçük kase yoğurt iyice koyu kıvamına gelene kadar birbirine yedirilir, bu da ciltte yirmi dakika bekletildikten sonra bol soğuk su ile durulanır. Haftada iki kere yapılması yeterlidir.

Cildi pürüzsüzleştiren maske: Bebek pudrası ile gül suyu krem kıvamına gelene kadar bir araya getirilir. 15 dakika bekletilir. Haftada bir kere uygulanır. Bol bu ile yıkanır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir