Oturma Odası Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Evin en çok kullanılan alanlarından biri olan oturma odası dekorasyonunda ince detaylara dikkat etmelisiniz. Oturma odanızda farklı renk tonları kullanın. Odanızda eşyalarınız sade renkliyse mutlaka renkli objeler ile odanın hareketlenmesini sağlayın. Duvarları ise tek renge boyamak yerine bir bölümünde farklı renk tonu kullanabilirsiniz.

küçük oturma odası

küçük oturma odası

Oturma Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma odanızı daha canlı hale getirmek için takım mobilyalar yerine birbirinden farklı tonlarda ve boyutlarda mobilyalar kullanın. Pastel tonlar ile kahverengiyi kullanabileceğiniz gibi perdelerinizde de daha koyu tonları tercih edebilirsiniz. Odanıza sıcak bir hava katmak için farklı tonlarda ampuller seçin. Ayaklı abajur ya da masa lambaları oturma odanızı hareketlendirir.

Odanızı daha büyük göstermek istiyorsanız eşyalarınızı duvara yaslamak yerine koltuklarınızı birbirine yaklaştırabilirsiniz.

oturma odası dekorasyonu

oturma odası dekorasyonu

Duvara yasladığınız eşyalar, oturma odasına ciddi ve soğuk hava katar. Odanızda mutlaka sehpa bulundurun. Çekmeceli sehpalar, oturma odanızdaki fazlalıların toplanmasına da yardımcı olur.

Oturma odanıza görsel bir güç katın. Görsellik için tablolarınızı tavana yakın asmak yerine göz hizasına yakın yere asın. Halı seçimi yaparken ise odanızla orantılı büyüklükte olanları tercih edin. Koltuk altına kadar uzanan halılar her zaman odayı daha büyük gösterir. oturma odanıza fazla obje koymayın. Obje ne kadar çok olursa gözleriniz de o kadar yorulur. Renkler, ışık düzeni, mobilya seçimi doğru şekilde yapıldığı zaman oturma odanız daha ferah görünüme kavuşur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir