Organik Un Kullanımının Arttırılması

Organik un kavramı hayatımıza fabrika ürünü olan unların zararı belirlendikten sonra girmeye başlamıştır. Nüfus arttıkça artan besin ihtiyacı karşısında üretim daha hızlı ve ucuz yapılmaya çalışılmaktadır. Ancak yapılmaya çalışılan kolay üretim yüzünden unda bulunan besin değerleri değersizleştirilmekte ve ortaya hiçbir besleyiciliği olmayan un çıkmaktadır. Raf ömrünün uzun olması için içine koyulan kimyasal maddeler, üretilirken unun içinde olması gereken ama eklenmeyen ruşeym yüzünden sağlıktan uzak bir hale gelmektedir. Durum buyken sağlıklı olmayan un hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Obezite, şeker hastalığı gibi bedensel hastalıkların yanında ruhsal hastalıklara bile sebep olabilmektedir. Fabrika üretimi ürünler ne yazık ki sağlıklı değildir. Bu sebeple beslenmek için insanların organik ürünlere yönelmesi gerekiyor.

Organik Unların Üretiminin Gerçekleşmesi

Organik unun üretilmesi için öncelikle organik tarımın yapılması gerekmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçiye organik tarımın yapılması için teşvik vermektedir. Organik sertifika verilerek teşvik edilen organik tarımı bakanlık düzenli olarak denetlemektedir ve tarım yapıldığı süresince herhangi kimyasal madde kullanımı engellenmektedir. Organik tarım şehir kirliliğinden uzak, temiz toprak ve temiz suyla yapılan bu tarımda suni gübre değil doğal gübre kullanılır. Kullanılan tarım ilaçlarına dikkat edilir herhangi bir zararı sağlanmasını engeller.  Organik tarımın sonucunda ortaya çıkan organik un vücudun doğal dengesini bozmaz, obeziteyi şeker hastalıklarını engeller. Hatta kullanılan organik unun birden çok faydası bulunmaktadır. Organik gıdaların besleyiciliği maksimum düzeydedir ki organik un içinde bulundurduğu lif, protein, karbonhidrat ve vitaminler sayesinde de oldukça besleyici bir hale gelmektedir. Organik tarım sayesinde de her besin mevsiminde tarımı yapılarak gayet sağlıklı bir şekilde piyasaya sürülür.

 

Organik Ürünlere Ulaşım

Doğal AVM organik, sağlıklı ve taze gıda ürünlerinden organik tekstil ve kozmetik ürünlerine kadar pek çok alanda organik ürün üretimi sağlamakta ve satışında bulunmaktadır. Doğal AVM organik unun faydalarını, kazanımlarını bilerek raf unlarından farklı olarak organik un üretiminde bulunmaktadır. Doğal ve organik un tüketimi yaparak sağlıklı kalmak isteyen bireyler Doğal AVM sitesinden alışveriş yapabilirler. https://www.dogalavm.com/unlar adresinden organik un teminatı yapılır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir