Off Year Yapabilmek

Düzenli bir hayatınız var. Yani sabah dokuz akşam beş sosyal güvenceli olarak çalışıyorsunuz. Bir eviniz, ihtiyacınız olduğunda kapıda arabanız, hatta belki bir yazlığınız var. Ya da kariyerinizin başındasınız. Bunlara sahip olmak için uğraşacaksınız. Ailenizin ve toplumun getirdiği bütün kurallar uygulanacak.

off year

off year

Bankalarda, ofislerde, okullarda, hastanelerde, dükkanlarda çalışılacak, evlenilecek, çocuklar dünyaya gelecek, aileler ve sorumluluklar büyüyecek. Sonuçta ömür geçecek ve siz onun nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. İşte bu akışı yavaşlatmak, hatta bu akışa yeter diyebilmek, bu hayattan sanki bir çeşit teneffüse çıkmak off yaer yapabilmek demek.

İstediğin Yere Gitmek

Belli bir zaman için her şeyi bırakıp değişik yerlere gitmek, değişik uğraşlar edinmek, uğraşma ile geçecek yıllardan hiç olmazsa birini kendine ayırmak oof year anlamına geliyor. Her şeyi terk edip gitmiyorsunuz. Sonunda gene hayatınıza dönüyorsunuz. Ama o süre içinde neyin nasıl olacağını düşünmeden, fazla para da harcamadan, dünyanın değişik yerlerini gezip tozuyorsunuz.

yaşamak

yaşamak

Değişik insanlarla ahbap oluyor, çok gerekirse harçlık için çalışıyorsunuz. Gönlünüzce yaşıyorsunuz. Afrika’da arslanları, Avustralya’da kangruları, Güney Amerika’da kakao çiftliklerini tanıyorsunuz. Bunu yapabilenler çok mutlu olduklarını, moral bulduklarını, kendilerini çok daha iyi hissettiklerini anlatıyorlar. Sonrasında hayat gene devam ediyor. Size gönlünüzce geçirdiğiniz zaman ve çekilen fotoğraflar kalıyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir