Noktalı Virgül Dövmesi

Dövmeler özellikle son yıllarda müthiş talep görmeye başladı. İnsanlar hissettiklerini, anlatmak istediklerini ya da Amy Bleul gibi tüm insanlığa vermek istedikleri mesajları duyurmak için çok sık tercih ediyor.
Amy Bleul, dövmeyi bir aksesuar olmaktan çıkaran, insanlara sesini duyurmanın bir yolu haline getirmeyi başaran isimdir.

noktalı virgül

noktalı virgül

Babasının intihar teşebbüsünden sonra vücuduna noktalı virgül dövmesi yaptıran Bleul, babasına henüz hiçbir şeyin bitmediğini anlatmak, ona destek olarak insanlardan tepki görmemesi gerektiğini belirtmek ve insanlarda konu üzerine farkındalık uyandırmak istedi. Başarılı da oldu. Kendisinin öncü olduğu bu dövme akımı, sonrasında birçok insan tarafından destek gördü ve noktalı virgül dövmesi farkındalık uyandırmak amacıyla hızla yayılamaya başladı.

Noktalı Virgül ne İfade Ediyor?

Bu dövmenin amacı akıl sağlığına dikkat çekmek, bu konudaki ön yargıları kırmak için farkındalık yaratmaktır. İnsanlar hassasiyetle bu farkındalığı uyandırmak için her fırsatta seslerini duyuruyor.

dövme

dövme

Noktalı virgül dövmesi yaptıran kişiler, fotoğrafını çekerek @ProjSemicolon adlı Twitter hesabından #TheSemicolonProject hashtagi ile yayınlıyor.
“Your story is not over yet.” Yani “Hikâyen henüz bitmedi.” Anlamına geliyor ve insanlara hayatlarına diledikleri gibi devam edebileceklerini söylüyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir