Monaco’da Gezilecek Yerler

Kara sınırları Fransa ile çevrili olan, bağımsız bir prensliktir. Monaco, Batı Avrupa’da Akdeniz Kıyısında yer almaktadır. Monaco’nun başlıca gelir kaynağı, turizmdir. Nezih ve lüks bir yerleşim yeri olduğu için sürekli olarak rağbet görmektedir. Birbirinden güzel seyahat rotaları ile gezginlerin odak noktası haline gelmiştir. Monaco ziyaretinde gezilip görülmeye değer beldeleri sizler için derledik, detaylı bir şekilde inceleyelim.

Oşinografi Müzesi

Hayal gibi bir manzaraya sahip olan müze, deniz seviyesinden 90 metre yükseklikte konumlanmaktadır. Dünyanın en eski akvaryumlarından bir tanesidir. Müze koleksiyonunda gemi modelleri, denizcilik araç ve gereçleri, silah, top, denizatı, balina ve deniz kaplumbağası iskeletleri yer almaktadır.6 binin üzerinde deniz canlısının olduğu söylenen bu akvaryum müzesinde, deniz canlıların doğal ortamlarını taklit eden 100 adet havuzu bulunmaktadır.

Prenslik Sarayı

Prenslik olarak bilinen Monaco’yu, en iyi ifade eden yer Prenslik Sarayıdır. Prens ve ailelerin yaşadığı, oldukça görkemli bir yapıdır. Saray, Monaco’nun tepesinde yer alır ve 13. yüzyıldan kalmadır. Önünde kocaman bir meydan bulunur. Monaco’nun tarihini, kültürünü ve yaşam tarzını daha net anlayabilmek için mutlaka gezilmesi gereken bir rotadır.

Egzotik Bahçe

Öyle bir manzara ki, tüm Monaco, ayaklar altında. Yemyeşil doğası ile hafızalarda yer eden, muazzam bir doğa harikasıdır. Okyanusa bakan konutlar, iç içe girmiş yerleşkeler insana huzur veren bir görsel şölen sunmaktadır. Kartpostalları anımsatan egzotik bahçe, Monaco’da gezilecek ve keyifli anlara imza atılacak en huzurlu noktalardan bir tanesidir.

Larvotto Plajı

Tüm deniz sporlarını gerçekleştirebileceğiniz bir plajdır. Son derece temiz ve berrak olan denizi her sene binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gezerken eğlenip, unutulmaz anılar yaşayabilmeniz için mutlaka ziyaret edilecekler listesine eklemelisiniz. Her köşesinde birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayabilir, hoş anılarınızı silinmez kılabilirsiniz.

Monte Carlo Operası

Dış mimarisi ile gönülleri fetheden Monte Carlo, Monaco’nun en sevilen turistik yerlerinden bir tanesidir. Monte Carlo, Monaco’nun en ünlü yerlerinden olan İkonik Place de Casino’da bulunmaktadır. Gösterişli renkler bir araya gelerek inşa edilmiştir. Burada konserlere, bale gösterilerine, operalara katılabilir; keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir