Minyatür Bahçe Teraryum Bakımı ve Özellikleri

Minyatür bahçe ya da minyatür bir ormanın fanus içinde sergilenmesidir. Teraryum ile iç mekanlarda bakılması güç olan bitkileri koruma altına alarak, kendi fanusunuzda görebileceksiniz. Terrarium çiçek topluluklarının en önemli özelliği küçük bir akvaryum veya cam fanus içinde sanat eseri görünümünde dekorasyona sahip olmaları.

Teraryum için Hangi Bitkiler Tercih Edilir?

Teraryum için özellikle nemli ortamı seven bitkilerin seçilmesi gerekir. Teraryum çiçeği rüzgar ve güneşten direk olarak hoşlanmaz. Küçük eğrelti otları, etobur bazı bitkiler, sukkulent, arapsaçı gibi sulak alanları seven bitkileri tercih edebilirsiniz.

Online Teraryum Gönderme Nasıl Olur?

Teraryum farklı konseptlerde dekore edildiği için yaş günü, düğün ya da nikah törenleri ve tüm özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz anlamlı bir minyatür bahçedir. Teraryum gönder ile sizler sevdiklerinize güzel ve anlamlı bir armağanı internet üzerinden sipariş ederek, gönderebilirsiniz.

Teraryum Bitkisi Bakımı Nasıl Olur?

Teraryum bakımı özel bir itina gerektirir. Yerleştirilen bitkiler nemi sevseler de çok fazla sulanırsa çürürler. Direk sulamak yerine ucunda fısfıs olan sulama aletleri ile sulamanız önerilir. Çok fazla ya da eksik su verip vermediğinizi ise çakıl taşlarının görünümünden anlayabilirsiniz. Doğudan güneş almamalı ve aşırı karanlıkta da durmamalı. Besin değerini yüksek tutmak için torfunun üst kısımlarını 3 ayda bir tazeleyin. Gübre ise kesinlikle kullanmayın.

Teraryum Fanuslarının Temizliği Nasıl Olur?

Zaman içinde fanusun dış yüzeyi buharlanır ya da yosun tutar. Cam kısmında aşırı buhar gördüyseniz, çok su vermişsinizdir. Buharı önlemek için fanusun kapağını biraz açık bırakmanız yeterlidir. Çok fazla güneşe maruz kaldığı zaman ise cam kısmı yosun tutar. Bitkinize zarar vermeyecek şekilde akvaryum ya da fanusunuzu temiz ve nemli bir bezle temizlemeniz yeterlidir.

Çiçek modasına yön ve ilham veren asçiçekevi farklı tasarım ve ilginç dekoratif çiçek modelleri ile her zaman müşterilerin ilgisini çeken tasarımları sunar. Sitedeki tasarımlar dışında farklı konseptleri de isterseniz https://www.ascicekevi.com/teraryum ile iletişime geçmeniz yeterli. Sizlerin beğeneceği orijinal tasarımları hazırlayarak, sizlerin onayına sunuyor ve beğendiğiniz takdirde kısa sürede adresinize istediğiniz çiçek geliyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir