Metal Örgü Asma Tavan

Mesh metal, İngilizce ‘den kelime çevirisi “ağ metal” anlamına gelir. Mesh metal asma tavan sistemleri havaalanları, süpermarketler, ofisler, üniversiteler, alışveriş merkezleri, bankalar, spor salonları, konferans salonları ve oteller gibi birçok alanda mevcuttur. Bu sistemlerin kullanımı pratik olduğundan, birçok alanda tercih edilmiştir. Ayrıca görsel olarak modern ve farklı olmak tercih için başka bir nedendir. Genişletilmiş Metal Mesh Asma Tavan kullanımları, modern projelerin aranan ürünü haline gelmiştir.

Görsel olarak, bu panellerin adlarını genişletilmiş ağ örgü formlarından aldığı görülmektedir. Diğer asma tavan sistemlerine göre çok farklı bir yapıya sahiptir. Mesh metal paneller mimaride çok özel ve kullanışlı bir malzemedir. Bu paneller alüminyum veya galvanizli çelik olarak üretim hattından çıkar. Metalik, siyah, beyaz ve gri renk örgü paneller mevcuttur. Bu sistemde, asma tavan tamamen kapalı olmadığından, odanın içinde bir bütün olarak hava sirkülasyonu sağlanabilir. Elektrik, havalandırma ve diğer tesisatların gizlenmesi mümkündür.

Genişletilmiş Metal Örgü Asma Tavan Özellikleri

Genişletilmiş Metal Mesh Asma Tavanlar, açık yüzeyi ve şeffaf görünümü sayesinde bölgeye aydınlatma ve hava sirkülasyonu açısından değer katan bir tavan elemanıdır. Yarı geçirgen yüzeye sahip asma tavan, elektriksel ve mekanik tesisat elemanları için bir kapak görevi görür. İsteğe bükülen yapısı ile tasarımcılara sınırsız dizayn olanakları sağlar. Sadece asma tavan elemanı olarak değil, cephe tasarımlarında da önemli bir unsurdur. Özel oluklu dokuları ile mükemmel ışık ve hava geçirgenliği sağlayan tavanlardır. Farklı boyutları (göz açıklıkları) ve uygulamadaki değişiklikler, kullanıldığı alana değer katarak mükemmel ışık ve farklı görüş açıları sunar.

Bu mimari yapı ürünleri gelecekte, iç ve dış mekan tasarımlarında önde gelen seçeneklerden biri olacaktır. Daha fazla bilgi, montaj ve çözümler için lütfen örgü asma tavan tiplerine https://www.ceylanlarmetal.com/urun/genisletilmis-metal-asma-tavan bakınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir