Maydanoz Kürü İle Gençleşin

Maydanozun C vitamini deposu olduğunu herkes bilir. Maydanoz ayrıca gençlik iksiri olduğu için uzmanların hep önerdiği bir bitkidir. Maydanoz kürüyle gençleşme aslında çok basit. Köy maydanozlarından 15 ya da 16 adet alıp içerisine 1 limon ve 1 su bardağı su katın. Blender yardımı ile karıştırın. Yeşil bir renk elde edeceksiniz. 15 gün boyunca her sabah bu karışımdan içmeniz sizleri genç ve sağlıklı tutacak.

maydanoz kürü

maydanoz kürü

Maydanoz Her Derde Deva

Maydanoz kürleri cildi genç tutar ve sıkılaştırır. Maydanoz suyu ile her gün cildinizi temizlerseniz, cildin esnekliği de yüksek oranda belirginleşir. Cilt dokusuyla beraber karaciğeri de güçlendiren bir bitkidir.

Maydanoz seçerken özellikle küçük olanları tercih edin. Kahvaltılarınızdan da eksik etmezseniz, düzenli C vitamini almış olursunuz. Özellikle sigara içenlerin bol tüketmeleri tavsiye edilir.

maydanoz

maydanoz

Sağlıklı yaşamın sırrının doğada saklı olduğunu unutmayın. Maydanoz içine katacağınız limon ise dişlerinizin de temizlenmesini sağlar. Bakımlı olmanın temel kuralı dıştan yüzünüze baktığınız gibi içten de gerekli vitaminlerle desteklemek.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir