Maya Maskesi Nasıl Yapılıyor?

Uzakdoğu’ya özel olarak günümüze kadar gelen maya maskesi Uzak doğulu kadınlar tarafından yıllardır yapılmakta olup cilt sağlığının geri kazanılması ve problemlerin oluşmasının önüne geçmesi açısından yararlıdır.

makyaj

Maya maskesi cilt onarılmasına destek olmasının yanında ölü hücrelerden arınmasına ve cildin nemlendirilmesine destek oluyor. Sade maya maskelerinin yanı sıra içine eklenecek olan diğer yararlı içeriklerde cilt yenilemesine, esnekliğine ve nemlenmesine de destek olacak olan içeriklere sahiptir.

Maya maskesinin sade yapımında sadece maya ve su kullanılır. Maya su ile karıştırılarak bir krem haline getirilir. Bu kremsi maskeyi temizlenmesi olan yüzünüze masaj yaparak uygulamanız önerilir. Göz kenarlarını koruyarak yapacağınız maske uygulaması sonrasında on beş dakika bekleterek ılık su ile temizleme yapılmalıdır. Temizleme sonunda soğuk su ile cilt durulanır.

Nemlendirici İçerikli Maya Maskesi

Sade maya maskesi içinde birçok farklı içeriği ekleyerek yeni maskeler hazırlayabilirsiniz. Bal, yoğurt ve maya karışımı ile hazırlanacak olan maskede aynı şekilde cildiniz için avantajı ve hızlı nemlendirmeyi sağlayacak olan seçimler arasında yer alıyor.

Mayalı maskeleri içine Hindistan cevizi yağı, tarçın, karbonat gibi farklı yağ ve içerik açısında destek olanları cilt yapınıza uygun olarak seçerek ekleyebilirsiniz. Yapacağınız maske uygulamasında bir süre maskenin yüzünüzde kalmasına ve mutlaka temiz bir cilde uygulamanın yapılmasına yer vermeniz önerilir. Maske sonrasında cildinize gül suyu sürebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir