Masa Tenisi ve Diplomasi

Masa Tenisi sporu, boks ya da boğa güreşi gibi şiddete dayalı olmayan bir spor çeşidi. Her yaştan kadınların, erkeklerin hatta çocukların severek yapacağı bir spor. Kayak, tenis ya da araba yarışları gibi  pahalı bir spor değil. Sadece bir masa tenisi masası, 2 pinpon topu ve 2 raketinizin olması  yeterli. Oynanması için en az 2 kişiye ihtiyaç duyar.

Oynanma biçimi tenise benzer. Sadece kuralları daha basit bir görünüm sunar. Bir masa tenisi maçıyla 1970’li yıllarda  Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında diplomatik ilişkilerin başladığını biliyor muydunuz? Masa tenisi fazla güç gerektirmediğinden her yaştan insanın, kadınların ve çocukların kolayca yapabileceği bir spor dalı. Çin ise masa tenisi sporunda öne çıkıyor. Dünyada çok başarılı Çin’li masa tenisçileri var.

 

Zarif ve Barışcıl Bir Spor

Masa tenisi masası çeşitlilik gösteriyor.      Bilindiği gibi  masa tenisi masası bir fileye sahip .

Bu file demir bir setten oluşursa masa daha dayanıklı ve sağlam oluyor. Fiyatları biraz pahalı olmakla birlikte 400 ile 700 lira arasında değişiyor. Yeşil ve mavi renkli zemine sahip olabiliyor. Tabii standart ölçüleri var.

 

Pin Pon Topları ve Raketler

Masa  tenisinde kullanılan pin pon topları ve rakete set olarak sahip olabileceğiniz gibi ayrı ayrı da sahip olabilirsiniz. 3 masa tenisi topu ve 2 raket 35-40 liraya temin edilebileceği gibi iyi bir marka masa tenisi raketi 70 ile 100 lira arasında değişiyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir