Mama Hazırlarken Dikkat!

Gebe olan bayanlar bebeklerinin en sağlıklı şekilde büyümesi konusunda oldukça hassas olurlar. Onun sağlıklı ve dengeli beslenmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapmayı isterler. Aslında tam 2 yaşına kadar anne sütü ile beslenmesi gereken bebekler 6 aydan sonra anne sütüne ek olarak ek gıda takviyesi de almalıdır.

mama içirmek

mama içirmek

Anne Adaylarının Mama Konusuna Dair Bilmesi Gereken Önemli Bilgiler

Hiçbir mama anne sütünün yerini asla tutmaz. Ama bazı durumlarda annelerin mamaya ihtiyacı olabilir. Bu durumda anneler bebeğine nasıl bir mama hazırlayacağı konusunda tereddüt yaşayabilir. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için bebeklerin mamalarının nasıl olması gerektiğine dair kısa bilgiler vermek istedik.

mama

mama

Ne olursa olsun ilk 6 ay anne sütü ile beslemelisiniz. Sütünüz az olsa da bu durum oldukça büyük önem arz ediyor. Mama takviyesine geçtiğinizde ise bebeğiniz için hazırladığınız mamalar konusunda son derece hassas ve dikkatli davranmanız gerekir. Önerimiz evde olan doğal reçel, yoğurtlar ve meyveleri kullanarak kendinizce mamalar hazırlamanızdır. Dışarıdan alınan hazır mamalar pek tavsiye edilmez.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir