Makyaj Hileleriyle Olduğunuzdan Güzel Görünebilirsiniz

Makyaj yapmak, kadınlar için adeta bir terapi sayılabilir. Çünkü aynaya baktıklarında kendilerini arzu ettikleri görüntüde gördüklerinde daha iyi hissederler. Bu da gün boyu süren tüm sosyal aktivitelerine yansır.

makyaj hileleri

makyaj hileleri

Kusurlu Bulduğunuz Bölgelerinizi Nasıl Gizleyeceksiniz?

Sadece makyaj yapmayı sevmek yeterli mi? Tabii ki hayır, önemli olan yüzünüze uygun makyajı yapabiliyor olmanızdır. Örneğin her kadın gibi yüzünüzde gizlemek istediğiniz bölgeler olduğu gibi, ön plana çıkarmak isteyeceğiniz bölgeleriniz de vardır. Örneğin gözlerinizi beğeniyorsanız yapacağınız makyajda gözlerinizi ön plana çıkarabilir, etli bulduğunuz yanaklarınızı gizleyebilirsiniz. Peki, bunları nasıl yapacaksınız?

makyaj püf noktaları

makyaj püf noktaları

Mesela gözleriniz renkli ise ya da ceylan gözlü diye tabir edilen iri ve çekik gözleriniz varsa, çok belirgin renklerde far kullanmanıza gerek kalmaz, hatta sadece eye liner bile yeterli olacaktır. Gözlerinizin güzelliğine güvenerek yanlış dokunuşlarda bulunursanız hoş olmayan bir görüntü oluşabilir. Etli olan yanaklarınız için ise, ten renginize yakın tonlarda ve ince bir allık fırçası ile elmacık kemiğinizden çenenize doğru hafif dokunuşlarla sürebilir ve böylece yüzünüzü daha uzun gösterebilirsiniz. Bu sayede de yanaklarınız olduğundan daha ince görünecektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir