Lekeleri Nasıl Çıkarırız?

Evlerimizin içerisinde hemen her gün yediğimiz içtiğimiz şeyler dökülebiliyor. Bunun soncunda lekeler hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Ancak bu lekelerden kurtulmak için yapılacak olan belli başlı şeyler var.

Öncelikle koltuklarda, halılar üzerinde oluşan lekeler için alkollü ve amonyaklı su kullanabilirsiniz. Bu lekenin çabuk çıkmasını sağlar. Ancak bu karışımı kullanırken uygulama yapacağınız yer renkli olmalı.

Yağ Lekesi

Yağ Lekesi

Yünlü ve ipekli kumaşlarda ise öncelikli olarak sileceğiniz yerin altına farklı bir kumaş koyun. Ardından ise beyaz sirke ile lekeli olan bölgeyi silmeyi deneyin. Net ve başarılı sonucu kısa süre içerisinde göreceksiniz.

En Sık Karşılaşılan Lekeler

Leke

Leke

En sık karşılaşılan ve çıkarılması çok zor olan birçok leke var. Ancak bunların içerisinde ilk sırada yağ lekeleri geliyor. Yağ lekelerinden kurtulmak için ekmek içini yuvarlayıp leke üzerinde gezdirebilirsiniz.

Ya da ispirto kullanarak kısa sürede çıkarabilirsiniz. Diğer inatçı bir leke ise çikolata. Bu lekeyi çıkarmak için alkol kullanabilirsiniz. Hemen ardından ise bol su ile durulama yapmanız gerekecektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir