Kuru ve Yıpranmış Saçlara Doğal Çözümler

Yağmur, rüzgar ve yeterli besin alınmaması saçları yıpratır ve zamanla dökülmesine neden olur. Saç bakımı da aynı şekilde cilt bakımı gibi düzenli yapılmalı ve haftada bir maske uygulanmalı. Evinizde yapacağınız doğal maskeler ile saçlarınızı daha gür ve hacimli hale getirebilirsiniz.

saç sağlığı

saç sağlığı

Saç Bakım Maskeleri

Saçınıza parlaklık vermek istiyorsanız saçınızı duruladıktan sonra saçınıza çay banyosu uygulayın. Şekersiz ve ılık demli çayı saç diplerinize dökün ve 5 dakika bekleyip, durulayın. Elma sirkesi de aynı şekilde son durulama suyuna katıldığı zaman saçları hem besler hem de hacim kazanmasını sağlar.

Zeytinyağı ve yumurta ise saç maskelerinin içinde olması gereken bir ikilidir. Zeytinyağı saç diplerini beslerken, yumurta sarısı ise saç dökülmelerinin önüne geçer.

sağlıklı saç

sağlıklı saç

Kekik yağı, badem yağı da ekleyebilir ve maskenizi daha çok güçlendirebilirsiniz. Mayonez içine katacağınız bir yumurta sarısı da aynı şekilde saç diplerinin beslenmesini sağlar. Susam yağı da saçların daha hızlı şekilde uzamasına yardımcı olur.

Zarar görmüş saçlarınıza düzenli olarak Hindistan cevizi yağı sürün. Hindistan cevizi yağ saçları besler ve dökülmesini önler. Ayda bir uygulayacağınız ısırgan otu toniği de saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Saçlarınızı maske uygulayarak besleyeceğiniz gibi içten de biotin destekli gıdalar tüketmeniz gerekir. Yumurta, ciğer, badem, fındık gibi gıdalar düzenli alınmalı. Saçlarınıza ne kadar özen gösterirseniz, saçlarınızı o derece hacimli hale getirirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir