Kötü Bir Günü İyiye Çevirmenin Yolunu Biliyor musunuz?

Kimi zaman insanlar geçirdikleri kötü bir gün sonrasında yalnız kaldıkları zaman neyi nerede yanlış yaptıklarını bilemiyorlar. Çok ciddi sorunlar yaşandığı durumlarda psikolojik destek alınması oldukça doğrudur fakat kimi zaman yalnızca günü kurtarmaya gereksinim olabilir.

Kendinize Çok Fazla Yüklenmeyin

 Çoğu zaman yaptığımız hatalardan sonra kendimizi cezalandırıyoruz. Fakat bu aşamada unutulmaması gereken bir şey var o da herkesin hata yapabileceği. Bu aşamada önemli olan şey hatalardan ders almak ve ilerlemek.

kötü bir gün

kötü bir gün

Dışarıya Çıkın

Kendinizi kötü hissettiğiniz ve kötü bir gün geçirdiğiniz zaman eğer ki dışarıya çıkıp temiz hava alma imkanınız varsa bunu mutlaka kullanın. Çünkü temiz havaya çıkmak, var olan kaygılarınızı ve endişelerinizi azaltmanızı sağlayacak. Bu aşamada mutlaka düzenli olarak nefes alıp vermeyi de ihmal etmeyin.

Kötü Bir Gün Geçirdiğinizi Kabul Edin

Kimi zaman insanlar ne olursa olsun kötü bir gün geçirmekte olduklarını kabul etmiyorlar. Halbuki geçirilen kötü günü kabul etmek ve bu durumun geçici olduğunu bilmek; sorunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

yeni güne uyanmak

yeni güne uyanmak

Keyifli Bir Film ya da Dizi İzleyin

Dışarı çıkmak ya da evde olmak önemli değil. Bu aşamada önemli olan şey kafanızı dağıtmanızı sağlamak olmalı. İzleyeceğiniz şey sizi eğlendirmeli ve başka hayatlara odaklaması. Böylece sıkıntılarınızdan kısa bir an da olsa uzaklaşılmış olacaktır. Böylece var olan sıkıntıların ortadan kaldırılması tahmin edilenden çok daha kolay olur.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir