Koltuk Örtüleri

Koltuklar bilindiği üzere dekorasyonda göze çarpan ilk şeydir. Çoğu eşya gibi yalnızca bir defa alınan ya da alındığında uzun yıllar kullanılan eşyalar olduğu için koltuk seçimi önemlidir. Kullanımı planlanan süre içinde pişmanlık duymamak için kullanışlı, rahat ve göze hitap eden koltuklar tercih edilmeli, nasıl yapılması gerektiğine dair fikir yoksa bu konuda bir uzmana danışılmalıdır.

koltuk

koltuk

Her ne kadar istenen koltuklara sahip olunsa da belli bir zaman sonra insanlar koltukların eskidiğinden ya da koltuklardan sıkıldıklarından dem vurmaya başlar. Bu durumda koltukları değiştirmek tek çözüm gibi görünür ancak aslında amacı koltukları temiz tutmak olan koltuk örtüleri bu konudaki görüşleri değiştirmeye yetiyor. Koltuk örtüleri koltukların dış görünüşünü komple değiştirebilir, odaya uyum sağlayan renklere bürünebilir ya da yalnızca dekor olarak koltukların üzerinde aksesuar olabilir. Her durumda yeni koltuk almaya gerek kalmadan koltukların havasını değiştirmek için kolay ve pratik bir yoldur.

Koltuk örtüsü kullanım önerileri

Koltuk örtüleri birçok şekilde farklı amaçlara uygun olarak kullanılabiliyor.
Koltukları temiz tutmak için genellikle hafif malzemeden üretilen ve koltuğun tamamı kaplayan koltuk örtüleri tercih edilir. Ancak aksesuar olarak daha farklı kullanım seçenekleri mevcuttur. Püskülleri olan koltuk örtüleri en beğenilen modeller arasındadır.

renkli koltuk

renkli koltuk

Bu tarz örtüler koltukların üzerine salaş bir şekilde seriliyor. Böylece dağınıklık ile düzen arasında modern bir görünüm oluşturuluyor. Bu model kare, geometrik şekilli koltuklarda daha çok tercih ediliyor. Üst kısımları yuvarlak olan koltukların üst taraftaki yuvarlak kısımlarında üçgen biçimde kullanılması uygun olur.

renkli koltuk örtüsü

renkli koltuk örtüsü

Örtüler koltuklara oranla büyük olmamalıdır, aksi taktirde koltuklarda istenen şıklığın yerine kalabalık bir görüntü elde edilmiş olur. Koltuk yüzü değiştirmek de koltuk değişimine alternatif sunan önerilerden biridir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir