Kıvırcık Saçlar Nasıl Şekillendirilir?

Kıvırcık saçlara sahip olan bayanlar bakım konusunda bazı zamanlar büyük sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Yıkarken, kurularken ve evden çıkarken saçlarına özel ilgi göstermesi gereken bayanların kıvırcık saçlarını kolay şekillendirebilmesi için bazı noktalara dikkat etmeleri gerekiyor.

Bakım ürünleri kullanarak saçlarınızı şekillendirdikten sonra saçlarınızı kuruması için bırakın ve buklelerinizi hiçbir şekilde ellemeyin. Fırçalamak ya da taramak için saçlarınızı ellerseniz şeklini tekrar kaybetmesini sağlamış olursunuz.

kıvırcık

kıvırcık

Saç Kurutma Makinesini En Düşük Ayarda Kullanın

Saç kurutma makinesi kullanarak saçlarınızı kurutursanız saçınızdaki nemi alırsınız ve dalgalı olan saçlarınız istediğiniz biçimde şekillendirilmez. Bu sebeple eğer vaktiniz var ise saçlarınızın kendi halinde kurumasını sağlayın.

Acele bir yere yetişmeniz gerekiyor ise saç kurutma makinenizi en düşük sıcaklığa ayarlayarak saçlarınızı kurutun. Saçlarınızın yarısı kurumaya başladığı zaman makineyi saçlarınızın üzerinde son kez gezdirin ve yine kendi kendisine kuruması için bırakın.

kıvırcık saç

kıvırcık saç

Saçınızda belirgin bukleler olmasını istemiyorsanız yağlı ürünler kullanabilirsiniz. Yağ bazlı kozmetik ürünlerinin saça verdiği herhangi bir zarar bulunmamaktadır. Fakat jel bazlı ürünlerle de saçlarınız tel tel dağılmasını engelleyebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir