Kıvırcık Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlar bakımı en zor, kabarmaya en müsait ve kırılmaya eğilimli bir saç türüdür. Ancak dolgunluğu ve güzelliği ile de gözlere doygunluk verir. Doğru bir kesim ve doğru bir bakımla kullanışlı bir hal alan kıvırcık saçlara sahip olmak çok da zor değil. Kıvırcık saçlı kadınlar için hazırladığımız birkaç öneriye gelin hep birlikte göz atalım.

kıvırcık saç

kıvırcık saç

Kıvırcık Saç Nasıl Yıkanır?

Kıvırcık saçları yıkamak oldukça zahmetli ve yorucu bir iştir. Çünkü saçlar aniden karışabilir, düğümlenebilir ve açılması güçleşebilir. Bu sebeple saçtaki nem dengesinin korunması çok önemlidir. Kıvırcık saça sahip kadınların, saçlarının düğümlenmemesi için her gün yıkaması gerekir. Saçlarınıza uygun bir şampuan kullanmaya özen göstermeli ve yıkama işleminden sonrada saç açıcı bir ürün kullanmalısınız.Kullandığınız ürünlerin kimyasal ürünlerden oluşmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir, tercihleriniz her zaman doğal ürünlerden olmalı. Eğer sizi zorlamayacaksa saçlarınızı soğuk suyla yıkamanız, saçlarınızı elektriklenmeden ve kabarmadan koruyarak daha parlak ve canlı gözükmesini sağlayacaktır. Saçlarınızı kalın dişli fırçalarla taramalı ve elinizle şekil vermelisiniz. Kurutma makinası yerine doğal olarak kendiliğinden kurumasını sağlamanız saçınızın nem dengesinin korunmasını sağlar.

kıvırcık saç modelleri

kıvırcık saç modelleri

Kıvırcık Saçlara Nasıl Şekil Verilir

Kıvırcık saçlar bakımı en zor ve şekil vermesi en zahmetli bir saç tipidir. Saçların yıkandıktan sonra kabarmasını önlemek için yatıştırmak gerekir. Bunun için kurutma makinası yerine saçlarınızın kendiliğinden kurumasını beklemelisiniz. Saçlarınız ıslaklıktan kurtulup nemli bir hâl alınca her yerini jöleleyerek kalın dişli bir tarak ile taramalı ve elinizle şekil vermelisiniz. Böylece daha doğal ve güzel bukleler elde edeceksiniz. Eğer saçlarınızı toplu kullanmak istiyorsanız önce düzleştirmeli ve saç diplerinize saç spreyi uygulamalısınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir