Kireçlenmeden Kurtulmanın Bitkisel Yolları

Birçok kişi farklı sebepler ile vücudun belli bölgelerinde kireçlenme sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor. Kimisinin dizlerinde kimisinin boyun ve omuz bölgesinde ortaya çıkan kireçlenme kemik ağrılarının en önemli sebeplerinden bir tanesidir. Bitkisel yollarla kireçlenmeyi tedavi edebilmek mümkün mü? Evet gayet mümkün. İşte bu yazımızda bu konuya dair bazı tavsiye ve önerileri siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak istedik.

kireçlenme

kireçlenme

Kireçlenmeye Hayır Deyin

Eğer dizleriniz de bir kireçlenme söz konusu izle bir bardak klorsuz suya 2 yemek kaşığı kurutulmuş çınar yaprağı ekleyin, ocağa koyun ve bu suyu kaynatın. Kaynamaya başladıktan 45 saniye sonra alın. Daha sonra karışımı süzgeçten geçirin.

kireçlenmeden nasıl korunuruz

kireçlenmeden nasıl korunuruz

Her gün sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeğinden önce aç karnına bu sudan bir bardak için. Bu yöntemi düzenli olarak bir ay boyunca kullandığınızda ilerlemeyi siz de fark edeceksiniz. Yalnız bu karışımı ilk hafta her gün içeceksiniz. Daha sonraki haftalarda iki güne bir içmenizi tavsiye ederiz. Bu yöntemin yanında mutlaka süt tüketiminin vazgeçmelisiniz. Ek olarak 15 20 dakikalık yürüyüşler yapmanızda fayda vardır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir