Kara Simülasyonu Yarışı: Live For Speed

Türünün başarılı örneklerinden olan Live for Speed oyun çıktığı bu zamanlardan yana geniş bir oynayıcı kitlesi elde etti ve oyuncuları memnun eden gelişmelerle birlikte oyun sürümleri de güncellenmeye ve gelişmeye devam ediyor.

Araba simülasyon tarzında ücretsiz olarak oynayabileceğiniz Live For Speed 2 türlü oynanış modu sunuyor oyuncularına. Biri yapay zekaya karşı diğeri ise online olarak diğer oyuncularla birlikte oynayabileceğiniz multiplayer seçeneği.

Şunu söylemekte de fayda var ki; oyunun yapay zekası da bir o kadar etkili bir o kadar keyifli. Çünkü yapay zekalar size karşı hamleler yaptığında sizin bir hareketinizi beklemesi ve etki-tepki sürecinden geçmesi ile bir hayli gerçekçi boyuta da ulaşmış durumda. Böylelikle antrenmanlarınızda da online oyun zorluğundan önce gerçekçi yarışlar yapabileceksiniz.

Oyunun bir diğer kilit noktası alışma evresi. Her ne kadar oyunlarla içli dışlı olan biri biri için bile zor olsa da bu zorluk aslında klavye ve Mouse ile araba çok gerçekçi araba kullanma garipliğinden kaynaklanıyor. Klavyeyle debriyaja, gaza, vitese hakim olmayı öğrendikten, mousela da direksiyon hakimiyetini sağladıktan sonra ne olduğunu siz bile anlayamayacaksınız.

Tabi optimize seçenekleri ile kendinize uygun klavye tuşlarına pedalları, vitesi atayabilir oynanış şeklini kişiselleştirebilirsiniz. Son yılların favorisi Live For Speed’i henüz oynamadıysanız mutlaka oynamalısınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir