Kanserden Korunma Yolları

Kanser, çağımızın maalesef bir türlü tedavisinin bulunmadığı, en güçlü ve zor hastalıklarından birisidir. Günümüzde birbirinden farklı kanser türleriyle beraber, insanoğlunun kansere yakalanması halinde ki enerjisi ve düşünceleri her zaman için pozitif olmalıdır. Eğer ki her zaman için umudunun olduğunu hissettiren birey olursanız, hayata olan inancınızı kaybetmeden yaşamınıza kaldığınız gibi devam ederseniz, kanser hücrelerinin vücudunuzda yayılmasını da engelleyebilirsiniz.

Cep telefonlarından uzak durun

Cep Telefonu

Cep Telefonu

Cep telefonlar, birer iyonizan olmayan radyasyondur. Her zaman için bu radyasyon türüne uzak kalmalı, kendimizi uzak tutmalıyız. Ortalama günlük 30 dakikadan fazla cep telefonuyla görüşme yapmamaya çalışın. Kulaklık ile konuşmanız, sizler için daha faydalıdır.

Ütüyü her gün yapmayın

ütü

ütü

Ütü, ciddi bir elektro manyetik dalgalar yayan elektronik alettir. Hal böyle olunca da ütülerinizi haftanın belirli bir günü toplu yapın. Bunun dışında her gün ütü yapmamaya çalışın.

Kanser, düzensiz uyku ile başlayabilir!

Uykusuzluk

Uykusuzluk

Gece olduğunda en geç saat 01.00’te yatakta olup, karanlık ortam içerisinde uyumaya çekilmelisiniz. Bu durumda melatonin hormonu dediğimiz hormonun gece uykusunda salgılanmasını başlatmış olursunuz. Ortalama 7,5 saatlik uyku önemlidir.

Kendinize değer verin, ihmal etmeyin

Kendinizi Sevin

Kendinizi Sevin

Kanserden korunmanın en önemli yolu, kansere yakalanmamaktır. Bu nedenle en geçte olsa her yıl bir defa check-up uygulaması yaptırmanız gereklidir. Birçok kanser türünden birisinin sizlerde olmaması, erkenden teşhis için sizlerde rutin bir tarama yaptırmalısınız.

Elbiseleriniz de dikkatli olun!

Elbise

Elbise

Giysilerde kullanılan kimyasal maddelerden en önemli ve tehlikelisi azo boyalar ve tehlikeli diğer kimyasallardır. Bunların Uzakdoğu ülkelerinden çok ucuz fiyatlarda üretilmesi nedeniyle hem oyuncak hem de elbise açısından kanser sorununu yaratabilir, dikkat edilmesi gereklidir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir