Kanser Düşmanı Aronia Bitkisi

Düzenli beslenmenin yanı sıra alınan ek takviyeler ile kanserle mücadele edebilirsiniz. Aronia bitkisinin ilk meyvesi bu yıl alınacak ve kanserle mücadelede etkin rol oynayacağı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Amerika’da birçok hastalığa iyi gelen meyve, Rusya’da tıbbı meyve olarak kullanılıyor. Kanserle mücadelede en sık kullanılan meyvelerden biridir.

aronia

aronia

Süper Meyve Aronia ile Kanserle Mücadele

Kanserle mücadele ettiği gibi hücre yenileyici etkisi de bulunuyor. Soğuk algınlığı, mide hastalıkları, bağırsak sorunları, karaciğer hastalıklarında da kullanılan bir meyvedir. Türkiye’de de ilk meyveleri alınacak olan bitki çoğu ülkede sağlık meyvesi olarak biliniyor. Kuru meyve olarak yenildiği gibi reçelini de yapabiliyorsunuz.

Bilimsel olarak sağlık için faydaları tespit edilen meyve antioksidan özelliği de sağlıyor. Radyasyon zehirlenmesinde kullanıldığı gibi safra kesesi tedavisinde de yararı oldukça büyük.

aronia faydaları

aronia faydaları

Dünya üzerinde daha çok taze meyvesi tüketilirken, şerbetini de tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. Çok sayıda hastalığa karşı koruyucu önlem olarak tüketilen meyve ile bağışıklık sistemi güçleniyor. Antioksidan özelliği sayesinde kan hücrelerinde yararlı etkileri ortaya çıktığı anlaşıldı.

İltihap giderici özelliği, mide ülseri problemlerinde kullanılması ve alkol alanların sık tüketmeleri de öneriliyor. Taze olarak tüketildiği gibi meyve salatalarına eklenebilir ya da soslu dondurma üzerinde de yenebilir. Sağlığına dikkat edenler ve genç kalmak isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir meyvedir. Kış ayında özellikle bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve soğuk algınlığından sizleri koruyor.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir