Kahve ile Güzelleşin

Bir fincan kahvenin hatırından sonra güzelliğe olan faydasına sıra geldi. Kahve telvesi cilt bakımında kullanılan bir madde olup çoğu kadın tarafından bilinçli ya da bilinçsiz olarak uygulanan bir yöntemdir.

kahve telvesi

kahve telvesi

Kahvenin Cilde Faydaları Nelerdir?

Kahve telvesinde bulunan kafein iltihap kurutucu özelliği bulunuyor. Özellikle akneli ciltlere fayda sağlar. Bunun yanı sıra alerjik durumlarda ya da cilt rahatsızlığı sebebi ile oluşan kızarıkların giderilmesinde de yararlıdır.

Gözaltı morluklarının azaltılması ve giderilmesi için düzenli kullanım gerekir. Stres ya da uykusuzluk durumunda oluşan morluklarda kısa sürede iyileşme yaşatır. Bunun uygulaması için toz kahveyi su ile karıştırarak gözaltına uygulamanız yeterli olacaktır.

telve

telve

Kahve telvesi peeling özelliği yaratarak cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur. Cilde parlaklık ve canlılık kazandırır. Bu uygulama için hepsi aynı ölçüde olacak şekilde kahve telvesi, su ve limon suyunu karıştırmanız yeterlidir. Bu aynı ölçüde karıştırdığınız malzemeleri yüzünüze uygulayarak yaklaşık on dakika bekleyip sonrasında ılık su ile durulayın.  Cildinizin anında daha parlak ve sağlıklı bir görüntüye kavuştuğunu göreceksiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir