İşe Giderken Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Güzellik ve seksi görünüme günümüzde birçok kadın önem veriyor. Yoğun iş hayatının içinde bakım makyaj gibi kişisel şeylere vakit ayırmaya çok zaman olmuyor.

Peki, yoğun iş hayatınızda işe giderken nasıl makyaj yapmalısınız? İlk olarak cildinize fondöten uygulamadan önce cildinizin temizliğini yapın ve nemlendirin. Daha sonra fondöten uygulayın. Kullandığınız fondötenin cilt renginizden 1 ton açık veya 1 ton koyu renk olmasına ve fondötenin kalitesine dikkat edin. Fondöten gün boyunca yüzünüzde kalan güzelliğinizi kaybettirmeyen makyaj malzemelerinden biridir.

Doğal Makyaj

Doğal Makyaj

Makyajı Önemli Kılan Diğer Faktörler

Fondötenin sabitlemesini ve şeffaf bir görünüme kavuşmasını sağlayan pudrayı da fondöten sonrası uygulayarak mükemmel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Allık renginizle ruj rengini birbirine yakın seçmeniz yüzünüzde bir bütünlük oluşturur. Kullanacağınız allık yüzünüze her zaman ışıltı ve canlılık verir. Bakışlarınıza anlam kazandıran rimel, gözlerinizdeki ifadeyi kuvvetlendirir bu yüzden rimelinde makyaja katkısı oldukça fazladır. Makyajınızın belki de son adımı olmuş olan rujun rengi dudak yapınıza göre değişir. Dudaklarınız ince ise koyu renk kullanmanız dudaklarınızı göründüğünden daha dolgun gösterir. Aksi şekilde dudaklarınız kalın ise, ince tonlarda ruj kullanmanız size daha zarif bir görünüm kazandırır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir