İş Elbiselerinin Önemi Nedir?

İnsan yaşamının kendi içinde ritüelleri var. Bunlar arasında iş yaşamını da unutmamalı. İş yerinde ise giyilmesi gereken kılık ve kıyafetler var. İş yerinde işin koşullarına göre giyilen kıyafetlere verilen isim ise iş elbisesi. Bu kıyafet elbette aşçı için ayrı, inşaat işçisi ayrı ama hepsinin genel adı bu.

İş Elbisesi Alırken Bilinmesi Gerekenler

İş Elbiseleri alırken mutlaka aşağıdaki konuların bilinmesi ve ona uygun tercihlerin yapılması gerekir:

  • İş elbisesi yatırılacak kişinin beden ölçüleri tam olarak alınmalı, çekme kişinin kilo alma durumları göz önüne alınmalı
  • Mutlaka kumaşın cinsi bilinmeli, terletmeyen üşütmeyen kumaştan yapılan ürünler seçilmeli
  • Renk konusunda eğer şirketin belli bir renk politikası yok ise işin kendi mevcut gerçekliğine uyan bir renk seçilmeli. Kir ve leke tutmayan renkler seçilmeli.
  • Tasarım konusu da unutulmamalı. Mutlaka ergonomik tasarımı olan ürünler seçilmeli. Kullanan kişi içinde rahat etmeli. Kendini iyi hissetmeli
  • Mevsime göre kol boyu ve kumaş seçimleri yapılmalı

Nereden Alınır?

Elbette bu alanda çalışan irili ufaklı birçok marka bulunuyor. Bu markalar arasında seçim yapmak çok kolay olmayabilir ama İş yaşamına dair ne varsa her alanda üretim yapan ve çok doğru referansları olan Beta İş markası size istediğiniz her iş kolu için değişik ürün alternatifleri sunuyor. Sıkala bir hayli geniş. Nitekim siz de firmanın http://www.betais.com.tr/is-elbiseleri/ sayfasına baktığınızda kendinize en uyan bir ürünü bulacaksınız.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir