iOS 10 ile Gelecek Yeni Özellikler

İOS 10 işletim sistemi kullanıcıların yüzünü sevindireceğe benziyor. Yeni emoji, kaldırılabilir uygulama ve fazla eklentiler ile İOS 10 sürprizli şekilde gelmeye hazırlanıyor. WWDC etkinliği bu sene 13 Haziran ile 17 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. WWDC etkinliğindeyse Apple İOS 10 işletim sistemini tanıtması gündemde.

İOS 10 İşletim Sistemi ile Yeni Kolaylıklar

İOS 10 işletim sisteminde ilk olarak fotoğraf uygulamaları düzenleniyor. Yeni güncellemeler sonucunda EXIF verilerinin fotoğrafların belli bölümlerinde düzenlemeler sağlayacak. Fotoğraf uygulamasında yüz tanıma özellikleri de ekleneceği belirtildi. İOS sistemine ayrıca 74 yeni emoji eklenecek. Unicode ile yapılan antlaşma şimdiden kullanıcıları sevindirdi.

Apple uygulamalarının bazıları silinmediği için kullanıcılar zor durum yaşıyordu. Yeni düzenleme ile kolayca silebilecekler. Kendi düzenlerini kullanıcılar rahatça kurabilecek. Yeni güncellemeyle birlikte Apple özel uygulamaları kolay şekilde kaldırılabilir olacak. WWDC erkinliğinde yeni güncellemelerin tanıtımı bekleniyor. Şimdiden kullanıcılar tarafından merakla beklenen bir uygulama. Özellikle kaldırılabilir uygulamalar sayesinde kullanıcılar daha rahat kişisel düzenlemelerini sağlayacaklar.

Kaynak: https://www.sonsurum.net/haberler/ios-10-ile-gelecek-yeni-ozellikler

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir