İlgi Çekici Dekorasyon Yapımı

Dekorasyon herkesin en çok sevdiği şeylerden biridir, evini ya da sadece odasını kendi dekoratif eşyaları ile düşlemek herkese ilgi çekici gelir. Bu sayede yaşam alanı daha kişisel olur, dışarıdan alınan şeylerle düşlemek yerine kendi el emeğini kullanmak her zaman daha hoş bir hava katacaktır. Peki, bu dekorasyonlar yapılırken nasıl daha ilgi çekici bir hale getirilir?

Evdeki Eşyaları Değerlendirin

Dekorasyonun tamamen size ait olmasını sağlayabilirsiniz, evde kullanmadığınız kıyafetlerden parçalar keserek, düğmeleri kullanarak ortaya farklı bir sanat eseri çıkarabilirsiniz. Eski eşyaları atmak yerine böyle değerlendirmiş olursunuz, hem de tasarruf olur. Birikmiş iplerden de ortaya farklı bir şey çıkabilir, rengarenk ipleri değerlendirin, eğer el işi yeteneğiniz varsa örgü ile hoş bir dekoratif ürün çıkabilir. Hem de kimsede olmadığı daha ilgi çekici olacaktır.

Bazen bir tuvalet kağıdı bile ilgi çekici bir dekorasyon ürününe dönüşebilir, bu yüzden bazı şeyleri atmadan önce iki defa düşünün.

Anılarınızı Kullanın

Odanıza girildiği zaman ilginin sadece o noktaya kitlenmesini istiyorsanız, anılarınızı kullanarak ortaya hoş bir dekoratif ürün çıkarabilirsiniz. Kendi anılarınızı, resimlerinizi kullandığınız içinde kimsede olmayan bir parça olacaktır ve çok ilgi görecektir. Resimleri küçük, poloraid kağıtlara çıkarıp duvarınıza ip gererek mandalla asabilirsiniz, led ışıklar da eklerseniz ortaya mükemmel bir görünüm çıkacaktır.

Saksıları Kullanın

Ortaya farklı bir şey çıkarmak istiyorsanız, farklı ürünler kullanarak ilgi çekici bir dekorasyon yapabilirsiniz. Evinizde y ada ofisinizde bol bol saksı kullanın, üstlerini renkli renkli boyayabilir yada direk kendi renklerinde bırakarak yeşil bitkilerle doldurabilirsiniz. Bu fazla ilgi çekici gelmeyebilir ancak saksıları koyduğumuz rafları renkli renkli boyayabilir ya da makrome ipten olan ve tavana asılabilen saksıları tercih edebilirsiniz, böylece otantik bir o kadarda ilgi çekici bir dekorasyon fikri ortaya çıkacaktır.

Plak Kullanın

Eskiden çok popüler olan plaklar ve kasetler günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle maalesef unutuldu, ancak dekorasyon amaçlı kullanırsanız ortaya çok ilgi çekici bir görünüm çıkacaktır, eski plaklardan birkaç tane alıp duvara asabilir, yanına raflara kasetleri sıralayabilirsiniz. Özelliğe müziğe ilgisi olan kişiler bakmadan geçemeyecektir, yanına birde müzik aleti asarsanız çok ilginç bir o kadarda güzel bir hava katar.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir