Hemen Her Kanalda Bir Dizi

Tematik yayın yaymayan ve şifreli kanallardan yayın yaymayan tüm kanallar için reyting denen canavar son derece önemli. Zira prime time ve AB grubunda aldıkları reytinglere göre ayakta kalıp, reklam alabiliyor.

İyi giden programlar daha fazla reklam kazancı getiriyor ve böylece kanal ayakta kalabiliyor. Onun için yayınlanan programın beğenilmesi şart. Çok izlenmesi de.

tv8

tv8

Birkaç kez el değiştirdikten sonra ünlü yapımcı Acun Ilıca’lı tarafından satın alınan TV 8 kanalı başlangıç itibarıyla yarışma formatlı olarak yayınına başlayan ve Acun Ilıcalı’nın O Ses Türkiye ve Survivor ve Yetenek Sizsiniz yarışmalarıyla ayakta kalan bir kanal olmasına rağmen TV 8 dizileri izlenen başarıyı gösteremiyor ve birkaç bölüm yayınlandıktan sonra kaldırılıyor.

Tv 8’de Diziler Neden Tutmuyor? Varlık Gösteremiyor?

Bir başka kanaldan transfer olan  Kaçak Gelinler’in macerası kanalda uzun süreli olmadı. Home Ofis olarak bir komedi olan ve ilk defa bu kanalda yayınlanan dizi ise kısa sürede yayından kalktı.

Benzeri durum diğer diziler için de geçerli. Maral başladıktan kısa bir süre sonra sezon finali yaptı. Oysa oldukça iddialı başlamıştı. Bu sezon yayınlanır mı belli değil. Sonuçta bu kanalda diziler tutmuyor.

Bunda belki Acun Ilıcalı’nın dizi ağırlıklı bir kanal olmak istememesinin ve kendi yarışmalarına çok güvenmesinin, belki dizilerin Türk Halkının zevklerine hitap etmemesinin belki de senaryo ve oyunculukların etkisi var. Halk hala TV 8’i dizi kanalı olarak görmüyor da olabilir.

Ama bunların tamamı da olsa neden, tek biri de sonuçta insanlar TV 8’de dizi değil yarışma izliyor. Açık ara net.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir