Hangi Durumda Normal Doğum Tercih Edilmez

Uzmanların araştırmaları ve tavsiyelerinin sonucu olarak anne adaylarına önerilen normal doğum, gebelikten sonra annenin vücudunun daha kolay toparlanması ve bebeğin dış dünyaya adaptasyonu açısından oldukça önemli olduğu ortaya çıkıyor. Doğum bilindiği gibi sancılı ve zor bir durumdur. Bu nedenlerden dolayı normal doğumdan kaçınarak sezaryen tercih eden annelere hatırlatacağımız en önemli bilgi ise sezaryen bir doğum şekli değil ameliyattır!

Hangi Durumda Normal Doğum Tercih Edilmez

Hangi Durumda Normal Doğum Tercih Edilmez

Ancak, anne adayının korkusunun yanı sıra bazı istenmeyen durumlarla karşılaşıldığında hekim müdahalesi gerekebilir. Mesela yüksek tansiyon hastasıysanız ve bel fıtığına sahipseniz bu şartlarda normal doğum yapmanız pek mümkün olmaya bilir.

Normal Doğumdan Korkmayın!

Bebeğin ters gelmesi ya da çoğul gebeliklerde anne adaylarını çok zorlayıcı durumlardan kaçınılarak sezaryen yöntemi tercih edilebilir. Ancak doktorlar bu gibi aksi bir durumla karşılaşılmadığı durumlarda gebeliğin normal doğumla sonlandırılmasını öneriyor.

Normal Doğum

Normal Doğum

Kendinizin ve bebeğinizin sağlığını düşünüyorsanız normal doğum yapabilirsiniz. Son zamanlarda epidural anestezi uygulanarak kolaylaştırılan normal doğum ağrı hissetmeden doğum yapabileceğinizi gösteriyor. Unutmayın sağlıklı olan ve önerilen anestezi kullanmadan normal yollarla bebeğinizi dünyaya getirmektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir