Hangi Besinler Kilo Verdirir?

Kilo alımı dünya genelinde görülen büyük sorunlardan biri, ülkemizde de Obezite sayısı her geçen gün artıyor. Hal böyle olunca zayıflamak ve kilo almamak için elinden gelen her şeyi yapan kişiler besinler konusunda da tedirgin.

kilo verdiren besinler

kilo verdiren besinler

Kilo verdiren besinler araştırma konuları haline gelirken, bu konuda şüphesiz ki ilk sırayı kırmızı biber alıyor. Kısa bir süre önce piyasada biber hapı şeklinde zayıflama kapsüllerinin de bulunduğu görülmüşken, hap yerine kırmızı biberi direk olarak tüketmek daha mantıklı olacaktır. Zayıflamak için bir diğer olmazsa olmaz da yeşil çay!

Yeşil Çay Kilo Verdirir mi?

Fazlalıklarından kurtulmak isteyenlerin en çok tükettiği besinlerden biri yeşil çay oldu. Artık herkes yeşil çayın kilo verdiren besinler arasında yer aldığını biliyorken, güçlü bir antioksidan olarak toksinlerin atılmasını sağlayan yeşil çay her gün mutlaka tüketilmeli. Metabolizmanın da hız kazanmasına olanak sağlayacağı için şişkinlik probleminden de kurtulmanızı sağlayacaktır.

yeşil çay

yeşil çay

Zayıflatan bir diğer besin de greyfurt. Ekşi bir tadı olsa da kilo vermek isteyenler tarafından iştahla tüketiliyor. Listeye yeşil mercimek ve elmayı da eklemek gerek. Kilo vermek için bu besinleri bol bol tüketmeye dikkat edin, fazla kiloların sizi ele geçirmesine izin vermeyin!

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir