Günlük Enerjinizi Arttırmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Sürekli yorgunluk ve bitkinlik yaşıyorsanız, dinlediğiniz hale, uykunuzu aldığınız halde hala gün içinde uykunuz geliyorsa beslenme ve diğer alışkanlıklarınızda değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir. Eğer bitkinliğin  beslenmenizle değil de, kan değerleriyle ilgili olduğunu düşünüyorsanız gecikmeden gereken testleri yaptırmalısınız.

Gün içinde bir türlü istediğiniz enerjiyi yakalayamıyorsanız ve sürekli kendinizi bitkin hissediyorsanız işte size daha iyi hissetmeniz için gereken mutfak sırları:

Kahve Dozunu İyi Ayarlayın:

Sabahları büyük fincan içilen kahve öğleden sonraları kendinizi daha düşük bir enerjiyle bulmanızı sağlayabilir. Bu nedenle kahveyi sık sık  daha az ölçeklerde içerseniz enerjiniz düşmeyecektir.

kahve

kahve

Kahve Yerine Çayı Tercih Edebilirsiniz:

Kahvenin enerji konusundaki olumsuz etkileri düşünülünce sabah uyandığınızda kahve yerine çay içmek daha iyi bir fikir olacaktır.

Çay da en az kahve kadar uyandırma performansı konusunda etkilidir. Kahveden yine de vazgeçemiyorsanız arada çay içerek bu açığı kapatabilirsiniz.

Protein Tüketimini Sağlam Karbonhidratlarla Tüketin:

Protein içeren besinleri sağlam karbonhidratlarla birlikte aldığınız zaman kalıcı bir enerji sağlayacaktır. Böylece ara öğünlerinizde atıştırmalık olarak tüketebileceğiniz protein  + karbonhidrat ikilisi öğle yemeğine kadar, ya da öğleden akşam yemeğine kadar hem sizi tok tutar hem de acıkma sınırına gelmişken kendinizi uykulu hissetmezsiniz

atıştırmalık

atıştırmalık

Sodanıza Bir de Limon Katmayı Deneyin:

Sade sodaya misket limonu ya da normal limon eklemek güçlü bir enerji kaynağıdır. Yorgunluğun ve enerji eksikliğinin belirtililerini hissedip ferahlamak istediğinizde soda ve limon iyi bir seçenektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir