Güneş Lekelerine Karşı Evde Hazırlanabilecek Maske

Cilt tabakası üzerinde hamilelikte ya da güneş sebebi ile çeşitli lekeler oluşabilir. Bu lekeler makyaj ile kapanabilirken bazı koyu lekelere makyaj ile dahi kolaylıkla kapanmaz. Güneş lekeleri ya da cilt lekelerinin gidebilmesi için piyasada satışta olan birçok ürün bulunuyor.Güneş lekelerin karşı cildin korunmasında en önemli kullanım yüksek faktörlü güneş kremini sadece yaz aylarında değil her mevsim kullanmaktır.

güneş lekeleri için maske

güneş lekeleri için maske

Bunun yanı sıra piyasada var olan ürünleri de düzenli olarak kullanarak ciltte oluşan lekelerin giderilmesine destek olabilirsiniz.  Piyasada yer alan ürünler oldukça pahalı olup bunların kullanımı yerine daha doğal bir üründe seçebilirsiniz.  Evde hazırlanacak olan maske sayesinde güneş lekelerinin giderilmesi mümkün.

Güneş ve Cilt Lekelerinde Etkili Maske Yapımı

Güneş ve cilt lekeleri için etkin çözüm mutfağınızdan geçiyor. Çeşitli marka ürünlere para ödemek yerine mutfağınızda bulunan malzemeler ile kolaylıkla maske uygulaması yaparak, bu sorun ile başa çıkmanız mümkün.Maske yapımı için ihtiyacınız olan iki adet yumurta akı ve yeri kadar pirinç unu.

maske tarifi

maske tarifi

Yumurta akı ile pirinç ununu iyici karıştırın. Yeterli kıvama ulaşınca cildinize uygulayın. Maske yüzünüzde yaklaşık 8 dakika içinde kuruyacaktır. Kuruma sonrasında maskenizi ılık suyla ve yumuşak hareketler ile temizleyin.Ev de kolaylıkla yapılan bu maske uygulamasını sadece yüz değil anı zamanda eller de oluşan lekeler içinde uygulayabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir