Gripten Kurtulmanın Yolları

Sonbahar aylarına giriş yapmamızla bir nevi grip mevsimi de başlamış oldu. Grip insanları oldukça güç durumlara sokan, sıkıntılı bir şeydir. Basit görünse de çeken insan için adeta bir zulümdür. Hapşırık, boğaz ağrı, öksürmek, halsizlik gibi durumlar gribin başlıca belirtilerindendir. Özellikle öğrenciler ve çalışanlar içinde sıkıntı oluşturacak bir şey olan gripten erkenden kurtulmanın yollarına bir göz atalım.

grip hastalığı

grip hastalığı

İyice Bir Dinlenin

Gripten erkenden kurtulmak ve eski formunuza dönebilmek için istirahat şarttır. İyi bir şekilde istirahat etmeniz gerekiyor. Hiçbir şekilde ekstra davranışlarda bulunmayın. İstirahat edilmezse tedavi süreci uzar. Grip olmadan öncesi içinde egzersiz yapmanız öneriliyor. Egzersiz vücudu gribe karşı koruyan bir şeydir.

grip olmak

grip olmak

İstirahat esnasında en önemli şey uykudur. Güzel bir şekilde uyursanız eğer dinlenmiş olursunuz. Bu yüzden uykuya gereken değeri verin. Sıvı tüketimini bol bol yapın. Limonlu ve karabiberli çorba için. Su ve bitki çayı tüketimini fazlasıyla yapın. İyice beslenin. Bunları yaparsanız çok kısa sürede hiç sıkıntı yaşamadan rahatça iyileşebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir