Göz Kamaştıracak Salon Takımı Nasıl Seçilir

Salon, evin en çok vakit geçirilen odasıdır. Sadece ev halkı değil gelen misafirlerde burada ağırlandığı için diğer odalara nazaran buraya daha fazla önem gösterilir. Seçilen mobilyalar buna göre seçilir, ancak kullanışlı olmasına da dikkat edilmelidir. Eğer salonunuzun gösterişli, göz kamaştırıcı olmasını istiyorsanız birkaç adım takip etmeniz yeterli olacaktır.

Altın Sarısı Kullanın

Altın sarısı rengi her zaman göz kamaştırıcı bir görüntü oluşturmaya yardımcı olur, kullanılan renkler oldukça önemlidir, beyaz krem gibi renkler kullanmak salonu daha basit ve sıradan gösterecektir. Eğer farklı ve göz kamaştırıcı olmasını istiyorsanız renkleri de ona göre seçmeniz gerekir. Altın sarısı gösterişi simgeler, salon takımınızda fazla boğmayacak şekilde kullanabilirsiniz. Örneğin koltukları klasik seçebilir, ayna kenarlarında çerçeveyi altın sarısı kullanabilirsiniz. Bu altın görünümü sarayda bir odaymış izlemine neden olacaktır.

Koltukları Büyük Seçin

Göz kamaştıracak bir salon takımı elbette ebat olarak da büyük olmalıdır, büyük koltuklar her zaman daha fazla göz doldurur bu yüzden klasik bir stil tercih edebilirsiniz. Ufak koltuklar fazla yer kaplamayacaktır bu yüzden de görenlerin gözlerini süslemeyecektir. Koltukları beyaz ve altın sarısı renginde tercih edebilirsiniz, daha çok açık renkler kullanmanız daha gösterişli olacaktır.

Vitrini Aynalı Seçin

Salon takımının içinde bulunacak olan vitrin veya konsol aynalı olursa daha ihtişamlı bir görüntü elde edilebilir. Aynalar her zaman gösterişi simgeler, büyük bir ayna odayı daha da geniş gösterecektir. Çerçevesini dalgalı veya desenli seçebilirsiniz. Eğer salonunuz büyükse vitrini de büyük olabilirsiniz. Aynayı vitrin dolaplarında da kullanabilirsiniz, dolapların aynalı olması daha şık bir hava katacaktır.

Kulpları Özenle Seçin

Salon takımında kullanılan dolapların, TV ünitesinin kulpları bile oldukça önemlidir. Eğer gösterişli bir hava katmak istiyorsanız büyük, şık bir kulp seçebilirsiniz. Renkleri ise belirgin olursa daha ihtişamlı bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Bol Yastık Kullanın

Salon takımını alırken yastığı bol yada büyük olanları tercih edebilirsiniz, yada direk kendiniz bütünlüğü bozmayacak bir şekilde eklemede bulunabilirsiniz. Fazla yastık her zaman daha ihtişamlı olacaktır. Yastıklarda ve koltuklarda püsküle yer verebilirsiniz. Yastıkların sert olmasına dikkat edin.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir