Gizli Müşteriler Ne Yapar?

Büyük firmaların işi ne kadar zor, bir düşünsenize… Bir sürü şubeleri var ve hepsinde de birçok çalışanları var. Bütün şubelerini birden kontrol etmeleri mümkün değil. Merkez şube dışında kalan yerlerde işleyişin nasıl olduğu, çalışanların durumlarının ne olduğu gibi konularda, tek başlarına yeterli olamazlar. İşte bu gibi durumlarda, şubelerdeki işleyişleri ve çalışanları kontrol etmek amacıyla yeni bir yöntem geliştirmişler: “Gizli müşteri ziyaretleri.” Günümüzde yeni bir sektör olarak doğan gizli müşterilik, oldukça da ilgi görüyor denilebilir.

görüşme

görüşme

Gizli Müşterilerin Görevi Nedir?

Büyük firmaların bu ihtiyaçlarını karşılamak için, gizli müşteri sağlayan firmalar oluşmuştur. Bu firmalar, her ilden gizli müşteri adaylarını sistemlerine üye yaparak çalışırlar. Ve herhangi bir ilde gizli müşteri ihtiyacı olursa, sistem üzerinden birisini seçerler. Ve bu kişi gizli müşteri olarak o firmanın şubesini ziyarete gider. Peki ne yapar?

gizli müşteri

gizli müşteri

Gizli müşteriler firma yetkilisinin isteklerine göre hareket ederler. Bu gizli müşterilere doldurulması gereken bir anket verilir. Bu ankette yazan sorular ışığında, bir müşteri gidip şubede ne olup ne bittiğini kontrol ederler. Araştırılması gereken konuyu, çalışanlara hissettirmeden araştırıp, sorulması gerekenleri titizlikle sorarlar. Ve ziyaretleri sona erdirirler. En son olarak da anketi doldurarak firmaya gönderirler.

Gizli müşterilere bu ziyaretleri karşılığında, her sefer için farklı ücretler ödenir. Bu ücretler, ziyarete göre değişken olup, cüzi miktarlarda olmaktadır.

Eğer siz de alışveriş yapmayı ve gezmeyi seviyorsanız, tam da size göre bir iş! Deneyebilirsiniz. 🙂

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir