Germanwings İle Berlin

Almanya’da kurulan ve bir Alman havayolu şirketi olan Germanwings Türkiye- Almanya arasında uçuşlara başladı. Ayrıca Adana’dan da Hannover’e uçak seferleri koydu. Sabiha Gökçen Havalimanından ise Berlin Tegel’e haftada iki kez, Ankara’dan ise haftada bir kez sefer düzenliyor.

 

Germanwings İle Berlin

Germanwings İle Berlin

2.Dünya Savaşına, onca yoksulluğa, onca acıya tanıklık etmiş bir kent Berlin. Müzeleriyle, resim galerileriyle, sergileri ve konser salonlarıyla tam bir kültür başkenti. Berlin’e gittikten sonra Kreuzberg’e uğramadan olmaz. Kreuzberg küçük bir Türkiye. Türk kökenlilerin pek çoğu bu semtte yaşıyor. Adım başı dönerci, kebapçı, lahmacuncu ve pideci rastlamak mümkün. Almanca bilmeseniz bile yabancılık çekmeniz olanaksız. Sokaklarda, caddelerde, metroda Türkçeyi bol bol duyacaksınız.

 

Berlin ve Tarih

 

Germanwings İle Berlin

Germanwings İle Berlin

Berlin’in en tarihi bölgesi Müzeler Adası. Spree nehrinin üzerinde yer alan bu adada pek çok müze bulunuyor. Bunlardan en görülmesi gereken müze ise Türkiye’den Berlin’e kaçırılan o görkemli Zeus atlarının bulunduğu Zeus atlarının yer aldığı Pergamon müzesi. İçeriye girdiğinizde kendinizi antik Yunan sanatının muhteşem örnekleriyle karşılaşıyor ve adeta büyüleniyorsunuz. Bu müze Berlin’in en önemli turizm gelirlerinden birini oluşturuyor. Bunun yanında Yahudi müzesini de gözyaşları içinde gezeceksiniz. Karanlıkta, göz gözü görmeyen bir hücrede günlerce, haftalarca kalmanın ne olduğunu, o çaresizlik duygusunu özel bölümleriyle çok güzel yansıtan bir müze. Mutlaka gezmelisiniz.

 

Eski Müze, Berlin Katedrali, Yeni Müze ve Milli Müze de mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Tarihi Branderburg kapısını da bunlara eklemek gerekli

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir