Geçmişten Günümüze Puantiye Modası

Geçmişten günümüze her daim vazgeçilmez bir akım olan puantiye, defilelerde farklı şekillerde yine karşımıza çıkıyor. Puantiye modası bu yıl da ünlü markaların ve tasarımcıların kreasyonlarını süslüyor. Moda olsun ya da olmasın her zaman alıcısı olan puantiye deseni elbiselerden, gömleklere, eteklerden, ceketlere kadar farklı parçalarda karşımıza çıkıyor.

punatiyeli elbise

punatiyeli elbise

Puantiye Modası

Bu yıl puantiyenin altın çağı dersek abartmamış oluruz. Dünyanın ünlük markaları hazırlamış oldukları kreasyonlarda bu yıl puantiye üzerine yoğunlaştı. Özellikle kırmızı kumaş üzerine beyaz ve siyah puantiye mini elbiselerde, fularlarda sıkça karşımıza çıkıyor.

Alışagelmiş siyah ve beyaz puantiye hakimiyetini kıran tasarımcılar, bu yıl farklı tonları kullanarak puantiyede geniş bir renk skalası yakalamış. Mavi, mor ve kırmızı en çok kullanılan renkler olarak dikkat çekiyor.

puantiye modası

puantiye modası

Çok iri ya da çok küçük puantiyeli gömlekler, etekler ve elbiseler bir hayli revaçta. Ancak tasarımcılar daha zengin bir ürün yelpazesi geliştirerek, puantiyeyi pantolonlarda ve ayakkabılarda da kullanmış. Artık modada belirli bir sitili belirli bir stil ile birlikte kullanma devri sona erdi. Artık çizgi üstüne çizgi, ekose üstüne ekose kullanmak modanın trendleri arasında yer alıyor. Yani büyük puantiyeli bir eteğin üzerine daha küçük puantiyeli bir gömlek giymekte özgürsünüz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir