Gebeliğiniz Boyunca Dikkat Edin!

Gebelik, Allah’ın kadınlara sunduğu eşsiz duygulardan ve anlardan birisidir. Henüz gebeliğin ilk aylarından itibaren anne adayı içinde büyüttüğü bebeği için çeşitli durumlara dikkat etmeye başlar.

Gebelikte Meyve sebze

Gebelikte Meyve sebze

İleri ki dönemde kedini iyiden iyiye hissettiren bebek, anne için hem zor hem de tarifi mümkün olmayan duyguları yaşamasına neden olur.Gebelik bilindiği üzere anne için hiçte kolay olmayan bir süreçtir. Yaklaşık olarak 9 ay 10 gün süren bu serüvende anne adayı ilk olarak yedikleri ve içtiklerine dikkat etmelidir.

Sebze ve Meyve Tüketimine Dikkat Edin!

Gebelik

Gebelik

Sebze, meyve, et ve balık tüketimi konusunda uzmanınızdan alacağınız nasihatlere uymanız bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı kolaylaştıracaktır. Besinlerin içeriği bakımından kimi protein, kimi vitamin gibi önemli enzimler içerir.Tüm besinlerden yeteri kadar tüketmeniz bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur.

Yeşillik olarak adlandırılan ve toprakta yetişen marul, maydanoz gibi sebzeler demir ve başka enzimler açısından oldukça bereketlidir. Bu nedenle hamileliğiniz süresince sıkla tüketilmelidir. Bebeğinize ve kendinize iyi bakın!

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir