Fotoğraflar Kişiliğinizle İlgili Neler Söyleyebilir?

Yaşantımızın en güzel anlarını fotoğraflarla ölümsüzleştiriyoruz. Bazen bir fotoğraf yaşanan anın tekrar edilmesini sağlayabiliyor. Tıpkı mutlu bir anınızda aldığınız kokunun, tekrar başka ortam ve zaman içerisinde alındığında sizi o güne götürmesi gibi. Sadece gülümsediğimiz bir kare bile o an neler hissettiğimizi, kime gülümsediğimizi ve yüzümüzde oluşan tebessüm kıvrımlarının neler ifade ettiğini tekrar hissetmemizi sağlıyor.

Fırtına

Fırtına

Fotoğraf Sadece ‘Fotoğraf’ Değildir

Hepimiz anılarımızın fotoğraflandırılmasını severiz ve birçoğumuzun en büyük keyiflerinden biri fotoğraf albümünü incelemektir. Hepsi ezberlenen o fotoğraflara tekrar tekrar bakmak kimi zaman huzur, kimi zaman hüzün verir. Kendi fotoğraflarımızın yanı sıra baktığımız bir fotoğrafta ilk dikkatimizi çeken şey de aslında bizim kişiliğimize dair ilk mesajı veren unsurdur.

Huzur veren Fotoğraflar

Huzur veren Fotoğraflar

Karamsar bir kişiliğe sahipsek yağmurlu bir anın fotoğraf karesinde dikkatimizi çeken yağmurun şiddeti ve sırılsıklam olan insanlardır, ama iyimser bir bakış açısına sahipsek bir köşede sevgilisiyle yağmurun tadını çıkaran çift dikkatimizi çekecektir. Eleştirel bir bakış açısı daima kusurları görmemizi sağlar. Fotoğraflarda bile. Herhangi birinin fotoğrafına baktığınızda onun kusurlarını görmek yerine gülümseyişini görün, ki size verilen hayatı daha az yaralı bitirebilesiniz.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir