Fayans Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Detay

Fayanslar banyodan mutfağa ve salona kadar evin hemen hemen her köşesinde kullanılabilen dekoratif seçimlerdir. Son derece önemli olan fayans seçimi kimi zaman oldukça zor olabiliyor. Uygulama sonrasında maliyetli bir değişim gerektiren ve zorlu bir süreç sunduğu içinde dikkatli bir tercih yapmak önemlidir.

fayans

fayans

Fayans seçerken özellikle temizlemesi kolay olan ve kolay kolay aşınma yapmayan malzeme seçimine önem vermeniz önerilir. Kısa sürede solacak olan ya da çizilecek olan fayanslar size zaman ve maliyet kaybını yaratır.

  • Fayans seçimi yaparken hangi alanda değerlendirecek iseniz buna göre seçim yapmanız gerekir.
  • Odanın genel renk uyumuna uyum sağlamasının yanı sıra tüm alanın fayans kaplanacağı banyo gibi alanlarda yaratacağı etkiyi de önceden belirlemeniz önemlidir.
  • Hangi seçimi yaparsanız yapın mutlaka seçtiğiniz fayanslardan yedek olarak birkaç kutu kenara ayırmak için alın. Zaman içinde çatlama, aşınma ya da buna benzer bir değişim gerekli olduğu takdirde serinin olup olmadığını düşünmek zorunda kalmazsınız.
fayans seçimi

fayans seçimi

  • Fayanslar evin genel havasına da uygun olarak seçilebilir. Klasik döşenmiş bir salonun banyosunda klasik bir etkinin bulunması son derece hoş bir etki yaratacaktır.
  • Özellikle mutfak fayans seçiminde ise mat renkleri tercih etmeniz önerilir. Daha kolay temizlenmesi ve kolay aşınmaması sebebi ile mat ve pürüzsüz özelliğe sahip olan fayansların tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir