Faizsiz Kredi Alınabilir mi?

Son dönemde iş kurmak ve var olan işini büyütmek isteyen birçok kişinin aklında soru, faizsiz kredi alınabilir mi oluyor. İşini kurarken ya da geliştirirken banka kredisi kullanarak faiz ödemek zorunda kalmak istemeyenlerin tercihi haline gelen faizsiz krediler, genel olarak devlet kurumları tarafından veriliyor. Elbette bu kredileri alabilmek için belirli koşullar da söz konusu. Devlet kurumları tarafından gerçek ya da tüzel kişilere verilen faizsiz kredilerin kullanımı konusunda, kurumun yönetmeliklerine uygun şekilde hareket etmek gerekir. KOSGEB gibi kurumlar tarafından verilen faizsiz krediler ticari faaliyetleri başarılı şekilde devam ettirmek ya da ilk adımı atmak için iyi bir destektir.

kredi

kredi

Bankalar Faizsiz Kredi Verir mi?

Devlet kurumları kadar geniş bir imkân tanınıyor olmasa da, bazı bankalar da faizsiz kredi olanağı sunuyor. Genelde küçük meblağlarla faizsiz kredi veren bankalar, ödeme koşullarında kolaylık sağlasa da verdiği kredi için çeşitli taleplerde bulunabiliyor. Bunun ilki elbette bankanın müşterisi olmak. Eğer bir işletme sahibiyseniz ve bankadan faizsiz kredi almak istiyorsanız, belirli bir süre boyunca tüm finansal işlemlerinizi o banka üzerinden yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Faizsiz kredi alırken bankalar tarafından sunulan sözleşme koşulları dikkatlice okunmalı ve uygun olmayan koşulların söz konusu olması halinde bundan vazgeçilmelidir. Ayrıca faizsiz kredi alma sözleşmesinin mutlaka bir avukat tarafından da incelemesi gerekir. Aksi taktirde faizsiz kredi almak zannedildiğinden çok daha külfetli hale gelebilir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir