Evinizi Dekore Ederken Hata Yapmayın

Ev yenileme ya da dekorasyon gibi detaylarda insanların sıklıkla yapmış oldukları hataların başında farklı stillere ait olan eşyaları bir raya getirme çabaları yatar. Country ev dekorasyonunu düşünürken içinde fazlaca retro eşyaları koymak tezatlık yaratacaktır. Özellikle bu eşyalar büyük parçalar ise oldukça kötü bir görüntü yaratır. Bu sebep ile ev dekorasyonu öncesinde nasıl bir stil yapmak istediğinize karar vermeniz önemlidir.

country mutfak

country mutfak

Ev Dekorasyonun da Seçim Yapmak

Yeniden her eşyayı alacağınız bir dekorasyonda avizeden halıya kadar her detaya önem vermeniz gerekir. Fakat bu detaylar içinde eşyaların konumlandırılması, odanın alanı, duvar ve zemin renkleri, ışığın geliş yönü gibi birçok detaya dikkat etmek gerekiyor. Bu sebep ile dekorasyonunuz için seçim yaparken özellikle büyük parçalar da kaplayacağı alan konusunda hesaplamanızı doğru yapmanın yanı sıra uyumlu bir bütün oluşturmasına da önem vermeniz gerekir.

country ev

country ev

Dekorasyon inde büyük parçalar genel stilin en önemli detaylarıdır. Bu sebep ile koltukların, mobilyaların ve halının seçimi son derece önem taşır. Mutfak gibi alanlarda mutfak dolabı ve zemin ilk etapta dikkat çeken unsurlardır. Mutfakta dekorasyon stiliniz dolabınız ile uyum sağlayacak olan değişik ve farklı aksesuarlar ile renklendirmeniz mümkün olur.

Dekorasyon çalışmanızda odalara gösterdiğiniz ilgiyi hol ve antre kısımlarında da göstermeniz önemlidir. Odalar arası geçiş alanı olan bu bölümün hareketi evinize değişik bir hava katacaktır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir