Evde Saç Boyamak İçin Tüyolar

Saçlar insanın güzelliğini ortaya çıkaran ve en çok dikkat çeken parçamızdır. Saçların güzel, temiz ve bakımlı olması her kadın hatta her insan için oldukça önemlidir. Saçta değişiklik yapmak hem renk hem model olarak çoğu insanı olumlu anlamda etkileyen ve hatta öz güvenini artıran bir işlemdir. Fakat dışarıda özellikle saç boyatmak oldukça maliyeti bir işlem olmasının yanı istenilen sonucu alma garantisi de yoktur. Bu nedenle evde saç boyamak çoğu insanın tercihidir. Fakat saç boyamak sonuçlarının kötü olabileceği için evde saç boyamak için tüyolar edinmeniz gerekmektedir. Fakat temel anlamda evde saç boyamak dışarıda boyatmaktan daha az maliyetli, daha kolay ve konforludur. Yalnızca yapmanız gereken birkaç farklı nokta ve bilmeniz gereken bilgiler vardır.

evde saç boyamak için tüyolar

Malzeme Edinmek

Saç boyamak için elinizde bulunması gereken birkaç malzeme vardır. Bunlardan en önemlisi boyayı koymak için kullanacağınız kaptır. Boya yapmak için kullanılan kaplardan kullanmak işinizi daha kolaylaştıracaktır bunun dışında herhangi bir etkisi yoktur. Satın almak istemeyenler kendileri de evden bir kap içerisinde malzemeleri karıştırabilirler. Fakat evde saç boyamak için tüyolar arasında verilecek en önemli tüyo fırça kullanmaktır. Boyayı saçınızın her tarafına eşit şekilde yedirebilmeniz için mutlaka boya fırçanız olmalıdır. Bu fırça sayesinde boyayı her yere yani saç diplerine bile kolayca uygulayabilirsiniz.

Bekletme Süresi

Boya içerisinde yoğun bir kimyasal barındırdığı için saçınız gereğinden fazla boya ile temas halinde kalırsa özellikle de saç dipleriniz büyük oranda zarar görebilir. Açıcı kullanacağınız bir işlem yapacaksınız bekletme süresini oldukça iyi ayarlamanız gerekmektedir. Özellikle açıcılar saçın rengini açtığı için çok güçlü kimyasallardır ve kontrolsüz kullanımda saçınızın kopmasına bile sebep olabilir. Her saça ve her açıcı oranına göre değişen bu sureyi işinde uzman birinden öğrenmek gerekmektedir. Doğru süre zarfında boya işlemi yapılırsa saç kesinlikle zarar görmez ve bu şekilde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Şampuan ve Krem

Evde saç boyamak için tüyolar arasında olmazsa olmazlar şampuan ve kremlerdir. Bu iki etken saçınızda ki boyanın kalıcılık oranını artırdığı gibi saçınızı besleyerek yıpranmasını engelleyecektir. Açılan saçlara sürülen açık renk boyalar kısa süre içerisinde aktığı için kalıcılığını artırmak için mutlaka mor şampuan kullanılmalıdır. Bu sayede renkte ki bozulma en aza indirgenecektir. Ayrıca boya sonrası için kullanılması gereken kremleri kullanmanız saçınızın sertleşmesini engelleyecek ve zararı azaltmaya yardım edecektir.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir