Ev Temizliğinde Sirke Kullanımının Önemi

Evin temizlenmesinde yıllardır sirkenin kullanılmasına yer verilir. Sirkenin su ile karıştırılarak kullanımın yanı sıra karbonat ile de karıştırılarak kullanımına yer açılabilmektedir. Doğal dezenfektan olan sirke ile evin tüm alan temizliğinin yapılması mümkündür.

ev dekorasyon önerileri

Sirke Mikropları Öldürür mü?

Elma sirkesi ev temizliğinde en çok tercih edilen ürün olmak ile beraber bunun yanı sıra sadece ev temizliğinde kullanılan beyaz sirke de yer almaktadır.

Elma sirkesinin yanı sıra beyaz sirke de için bulunan asit sayesinde mikrop öldürücü etkiye sahiptir.

Ev temizliğinde kullanılmasının herhangi bir sakıncası olmamak ile beraber herhangi bir kimyasal içermemesi ise kullanımda avantaj elde edilmesini sağlar. Su ile seyreltilerek ya da karbonat ile karışım halinde temizlik ürünü olarak sirke kullanılabilir.

Sirke Ev Temizliğinde Nerelerde Kullanılabilir?

Sirke temizlikte doğal bir dezenfektan olarak yer alır. Camların temizlenmesinde hem hijyen hem de parlaklık kazandıracak olan sirke aynı zamanda çamaşır yumuşatıcı olarak da tercih edilmektedir. Kıyafetlerin yumuşamasına etki etmenin yanı sıra dezenfekte etmesi ile de tercih edilmekte olan sirke makinenin yumuşatıcı gözüne konulabilir. Çamaşırın havalandırılması sonrasında ise herhangi bir koku da kalmaz.

Sirke ve karbonat karışımını ise lavabo, banyo, küvet temizliğinin yanı sıra mutfak tezgâhının temizlenmesinde de kullanılmaktadır. Aynı zamanda tencere ve benzeri araç gereçlerinde hem temizlenmesini hem de parlak olmasına destek olmaktadır.

Yorum Bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir